MEGA SOCCERBET U TROJKAŠKOM OBRAČUNU BOLJA OD ZADRA, MOMIROV BLISTAO SA SEDAM TROJKI

Mega Soccerbet je u trojkaškom obračunu zabeležila i drugu pobedu u ABA ligi!

Košarkaški Mege su nastavili sa kvalitetnim igrama ABA ligi pošto su okviru 2. kola savladali Zadar sa 90:87 (27:25, 29:23, 24:16, 19:23). U utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u Hali sportova Ranko Žeravica, izabranici trenera Vladimira Jovanovića su boljom igrom u drugom poluvremenu uz 16 pogođenih trojki iz 31 pokušaja (Zadar 11 od 19) i čak 29 podeljenih asistencija, savladali Zadar i tako došli do druge pobede u dva odigrana kola regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u redovima Mege je bio Stefan Momirov sa 23 poena (trojke 7-9), a pratili su ga Filip Petrušev sa 18 i Nikola Mišković sa 15 poena. U ekipi Zadra se istakao Martin Junaković sa 22 poena.

Posle 2 odigrana kola ABA lige Mega Soccerbet ima skor 2-0 dok je Zadar bez pobede. U narednom kolu Mega gostuje u Zagrebu ekipi Cibone a meč je zakazan za nedelju 18. oktobar od 17 časova.

Vladimir Jovanović je započeo meč sa sledećom petorkom: Smit, Momirov, Cerovina, Simonović i Petrušev. Na početku meča su raspoloženi Momirov sa dve trojke i Simonović sa poenima iz reketa, ali se ekipe smenjuju u minimalnom vođstvu. Petrušev pogađa ulaz pod faulom, a potom i Cerovina trojku za plus 6, ali Mega greškama ne uspeva da se odlepi. U poslednjem minutu Momirov i Junaković razmenjuju trojke za 27:25 posle prve četvrtine.

Igra se u mini serijama na početku druge četvrtine, da bi Zadar trojkom poveo sa 33:34 posle čega je usledio tajm-aut Jovanovića. Zaigrala je Mega bolje u odbrani, usledilo je sjajno zakucavanje Kazalona u kontri, ali je potom nastupio period sa malo poena na obe strane. U finišu poluvremena Kazalon pogađa dve trojke, ali Gilbert ulazom u poslednjim sekundama postavlja rezultat posle 20 minuta igre, 47:48.

Nastavio je Momirov sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini sa novim trojkama, da bi lakim poenima Petruševa, Simonovića i Cerovine Mega vratila prednost. Simonović trojkom donosi plus 6, 62:56 sredinom trećeg perioda. Zadar pokušava trojkama da vrati rezultatski egal, ali uzvraća Klajević istom merom. U finišu četvrtine je Mega propustila šansu da se odlepi, neki lopte su izašle iz koša, pa je rezultat pred poslednju četvrtinu 71:64.

Mišković trojkom donosi prvu dvocifrenu prednost Megi, 74:64 a potom i Momirov pogađa svoju 6. trojku za plus 13 u 33. minutu igre. Zadar trojkama pokušava da se vrati u meč, spušta razliku na sedam poena, ali Smit i Momirov trojkama vraćaju dvocifrenu prednost Megi. Zadar pogada novu trojku za 89:81 na tri minuta do kraja utakmice. U finišu je Mega promašila nekoliko šuteva, ali sve što je Zadar uspeo da uradi je da u poslednjoj sekundi trojkom smanji razliku na tri poena, za konačnih 90:87.

Mega Soccerbet: Mišković 15, Smit 5 (6 asistencija), Petrušev 18, Tepić (9 asistencija), Kljajević 3, Momirov 23, Simonović 10, Jovičić, Cerovina 8 (8 asistencija), Matković, Kazalon 8, Langović.

Zadar: Karter 8, Palokaj, Brala 5, Vuković 4, Bursać 10, Junaković 22, Vorku 6, Mavra 16, Gelovej, Planinić 8, Gilbert 8.