MEGA SE BORILA DO KRAJA, PRIMORSKA IPAK SLAVILA U BEOGRADU

Košarkaši Mega Bemaxa su u odličnoj atmosferi u Hali sportova „Ranko Žeravica“ izgubili od ekipe Koper Primorska sa 73:79 (22:24, 19:22, 18:21, 14:12) u okviru 7. kola ABA lige. Izabranici Dejana Milojevića su se nekoliko puta vraćali iz rezultatskog minusa i nisu dozvoljavali gostima da prelome meč, ali su u ključnim momentima dozvolili nekoliko skokova u napadu protivniku, pa su gosti iz Slovenije na kraju zabeležili pobedu.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 14 i Edin Atić sa 12 poena. U ekipi Koper Primorska su najbolji bili Stiven Holt sa 19 poena i Lens Heris sa 15.

Posle 7 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima 1 pobedu i 6 poraza dok Koper Primorska ima skor 5-2. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u nedelju 24. novembra od 12 časova kada će u Hali sportova Ranko Žeravica dočekati Cibonu.

Na pauzama između četvrtina gledaoci u hali su imali priliku da se oprobaju u šutu sa pola terena za TV, poklon kompanije Tehnomanija, ali na žalost, nisu bili precizni.

Gledaoce su u poluvremenu zabavljali devojke i momci iz organizacije „Moj super raspust“.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Ašćerić, Atić, Mišković, Simonović i Stanić. Bolji start utakmice za goste iz Slovenije koji posle 3 minuta vode 2:12. Ipak, usledio je ekspresni odgovor Mege, Mišković je odličan u odbrani a sa druge strane, Ašćerić vezuje 8 poena (dve trojke) za seriju 10:0 i tajm-aut trenera Primorske. Gosti vezuju 5 poena, ali Mišković pogađa trojku a potom Mesiček krade loptu i polaže pod faulom za novo vođstvo Mege 17:18. Tanasković se u dva navrata odlično snašao pod košem, ali Holt pogađa u poslednjoj sekundi iz teškog ulaza za vođstvo gostiju posle 10 minuta igre, 22:24.

Na početku druge četvrtine Primorska trojkama pokušava da se odlepi, ali istom merom odgovara Tanasković. Ipak, kako se Mega približi na 2,3 poena razlike, gosti uspevaju da pogode trojku, a posle izgubljene lopte Mege i nesportske, Primorska vodi 31:39. Tanasković i Mesiček pogađaju pod košem, da bi mini-seriju gostiju prekinuli Simonović i Stanić za 41:46 na poluvremenu.

Poveli su gosti prvi put sa 10 poena na početku treće četvrtine, Simonović i Miljenović spuštaju minus na 4 poena. U narednim minutima se razlika kretala od 4 do 9 poena, ali svaki put kada bi se Mege približila, gosti bi pogodili trojku ili koš iz teške pozicije, pa se četvrtina završila ulazom Holta u poslednjim sekundama za 59:67.

Činilo se da je Primorska konačno prelomila meč kad je na početku poslednje četvrtine povela sa 12 poena razlike, usledile su dve trojke Atića i koš Stanića posle skoka u napadu međutim, gosti trojkom odbijaju napad Mege. Ipak, u poslednja dva minuta se ušlo sa 73:77, Mega ne uspeva da spusti razliku na 1 posed, a gosti posle 5 skokova u napadu, sa linije slobodnih bacanja rešavaju pitanje pobednika za konačnih 73:79.

Mega Bemax: Mišković 14, Atić 12 (7 asistencija), Marjanović, Ašćerić 8, Čarapić, Miljenović 7, Simonović 11 (8 skokova), Cerovina, Macura, Tanasković 10, Stanić 6, Mesiček 5.

Koper Primorska: Holt 19, Heris 15, Čakarun 8, Barič, Kosi, Lazić 3, Marinković 6, Hodžić 9, Jagodić-Kuridža 15, Dimec, Šiško 2, Vončina 2.