SLABA TREĆA ČETVRTINA MEGE ZA PORAZ OD CRVENE ZVEZDE U ŽELEZNIKU

Košarkaši Mega Bemaxa su u okviru 4. kola ABA lige u hali FMP izgubili od Crvene zvezde mts sa 88:70 (22:19, 22:21, 30:15, 14:15). Izabranici trenera Dejana Milojevića su igrali dobro prvo poluvreme, ali su pali u odbrani trećoj četvrtini što je Crvena zvezda iskoristila da prelomi meč i na kraju stigne do pobese. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Blaža Mesičeka dok je poslednje pojačanje Mege Nenad Miljenović za 17 minuta na terenu zabeležio 8 poena i 5 asistencija.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Edin Atić i Nikola Mišković sa po 13 poena. U ekipi Crvene zvezde mts su se istakli Dejan Davidovac sa 17 poena i Džejms Gist sa 14.

Posle 4 odigrana kola Mega Bemax ima skor 1-3 dok Crvena zvezda mts ima skor 2-2. Narednu utakmicu Mega Bemax igra u nedelju 3. novembra od 12 časova kada će u Hali sportova Ranko Žeravica dočekati Budućnost VOLI.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Čarapić, Ašćerić, Atić, Mišković i Stanić. Zvezda otvara meč sa dve trojke, ali dobrom odbranom Mega i sa 5 vezanih poena Miškovića stiže do vođstva. Nakon nekoliko smenjivanja u vođstvu, domaća ekipa u finišu četvrtine stiže do plus 6, da bi potom Macura sa trojkom u poslednjoj sekundi postavio rezultat posle prve četvrtine, 22:19.

Miljenović pogađa trojku na početku druge četvrtine, ali istom merom odgovara Zvezda. Simonović je pod košem domaće ekipe, ali Zvezda koristi greške Mege i polako povećava prednost koja iznosi 9 poena posle 4 minuta igre u drugom periodu. Posle tajm-auta Milojevića Atić pogađa trojku, odbrana Mege je dosta čvršća pa se minus spustio na 4 poena. Zvezda pravi mini seriju 4:0, ali se Stanić 2 puta odlično snašao pos košem domaće ekipe, pa je rezultat na poluvremenu 44:40.

Ništa u trećoj četvrtini nije polazilo za rukom igračima Mege. Domaća ekipa se raspucala od samog starta drugog poluvremena, prednost Zvezde je rasla, dok Megi ni u prilog nisu išla promašena slobodna bacanja. Uspevala je Mega na kratko da prekine seriju domaće ekipe, ali je Zvezda poenima iz reketa sačuvala prednost pa je pred poslednju četvrtinu rezultat 74:55.

Poenima Atića i Marjanovića Mega uspeva da spusti minus na 10 poena već posle 2 i po minuta igre u poslednjoj četvrtini, međutim igrači Mege nisu imali dovoljno koncentracije pre svega u defanzivnom skoku pa je Zvezda iz drugih i trećih napada sačuvala prednost. U finišu je usledilo i nekoliko izgubljenih lopti pa je na kraju Crvena zvezda slavila 88:70.

Crvena zvezda mts: Kuzmić 7, Čović, L. Braun 11, Perperoglu 11, Davidovac 17, Lazić, Beron 11, Dobrić 5, Gist 14 (10 skokova), Dženkins, Simanić 3, Jovanović 9.

Mega Bemax: Mišković 13, Atić 13 (7 asistencija), Marjanović 5, Ašćerić 4, Čarapić, Miljenović 8, Simonović 10, Cerovina, Brekić, Macura 6, Tanasković, Stanić 11.