MEGA BEZ ODGOVORA NA TROJKE PARTIZANA, CRNO-BELI SLAVILI U DERBIJU KOLA

Košarkaši Mega Bemaxa su u derbi meču 6. kola Superlige u hali Mega Factory izgubili od Partizana NIS sa 81:90 (19:23, 17:25, 20:15, 25:27). Izabranici trenera Dejana Milojevića su imali pad krajem druge četvrtine kada je Partizan stigao do dvocifrene prednosti, da bi se u nastavku meča nekoliko puta približili, ali nisu uspeli da ugroze pobedu crno-belih.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa je bio Goga Bitadze sa 26 poena koji je imao i 15 skokova i 4 blokade, dok je Luka Ašćerić postigao 12 poena. U ekipi Partizana su se istakli Vanja Marinković sa 17 i Ognjen Jaramaz sa 14 poena.

Posle šest odigranih kola Superlige Mega Bemax je drugi sa skorom od četiri pobede i dva poraza dok Partizan ima svih šest pobeda.  Naredni meč Mega Bemax igra u nedelju 19. maja od 17:00 kada će gostovati ekipi Novog Pazara.

Pre početka meča publika u hali je velikim aplauzom pozdravila bivšeg igrača Mege Ognjena Jaramaza kome je predsednik Nadzornog odbora kluba Aleksandar Seratlić uručio prigodan poklon.

U pauzama na utakmici gledaoci su se takmičili u šutevima sa pola terena za TV, poklon kompanije Tehnomanija, ali nisu bili precizni, da bi u poluvremenu bilo održna takmičenje u šutiranju trojki.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Čarapić, Mokoka, Ilić, Mišković i Bitadze. Sporiji početak meča za igrače Mege koji su posle 3 minuta gubili sa 2:9. Mokoka pogađa trojku i pokreće Megu u napadu, ali Partizan šutevima sa distance čuva prednost. U finišu su se razigrali Bitadze i Mišković se nekoliko poena, približili Megu na 2 razlike, a rezultat posle prvih 10 minuta je 19:23.

Dosta promašenih šuteva Mege početkom druge četvrtine, Pejdž sa druge strane postiže svoju 4. trojku i Partizan ima plus 9. Atić i Mokoka pogađaju trojke, da bi Bitadze prvo sjajnom blokadom, a potom i pogođenim slobodnim bacanjima spustio razliku na 3 poena, 36:39 na 2 minuta do kraja poluvremena. Ipak, usledio je veliki pad u igri Mege koja je dozvolila nekoliko skokova u napadu Partizanu da bi Jaramaz trojkom u poslednjoj sekundi postavio rezultat posle 20 minuta igre, 36:48.

Igralo se koš za koš veći deo treće četvrtine, Partizan je stigao do plus 16. Atić trojkom i Bitadze sa slobodnih bacanja održavaju Megu koja u finišu trojkama Ilića i Ašćerića spušta razliku na 7 poena, 56:63 pred poslednjih 10 minuta igre.

Na početku poslednje četvrtine Partizan vezuje tri trojke, Marjanović pogađa jednu za Megu pa je prednost gostiju 16 poena, 59:75, da bi 2 minuta kasnije bilo maksimalnih 18 poena. Mega u finišu uspeva da spusti razliku na 7 poena na minut i po do kraja, ali ne i da do kraja ugrozi pobedu Partizana za konačnih 81:90.

Mega Bemax: Janjić, Zarić, Marjanović 7, Ašćerić 12 (6 asistencija), Mišković 10, Čarapić, Atić 6 (8 skokova, 6 asistencija), Bitadze 26 (15 skokova, 4 blokade, indeks 38), Koprivica, Mokoka 11, Ilić 5, Fundić 4.

Partizan NIS: Janković 10, Pejdž 13, Pušica, Marinković 17, Jaramaz 14, Veličković 12 (11 skokova), Pecarski, Zagorac 9, Renfro 2 (8 asistencija), Janković 5, Gagić 5, Nikolić 3.