MEGA STALA U DRUGOJ ČETVRTINI, PORAZ OD CRVENE ZVEZDE ZA KRAJ SEZONE U ABA LIGI

Košarkaši Mega Bemaxa u nisu uspeli da sa pobedom okončaju ovosezonsko učešće u ABA ligi pošto je u okviru 22. kola Crvena zvezda mts slavila sa 100:76 (20:23, 37:10, 25:25, 18:18). Izabranici trenera Dejana Milojevića su u hali „Aleksandar Nikolić“ bili odlični u prvoj čevrtini posle koje su vodili sa 3 poena razlike, ali su drugih 10 minuta odigrali izuzetno loše, kada je Crvena zvezda i prelomila meč i na kraju došla do ubedljive pobede.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Mišković sa 15 i Edin Atić sa 14 poena. U Crvenoj zvezdi mts su se istakli Majkl Odžo i Boriša Simanić sa po 14 poena.

Mega Bemax je sezonu u ABA ligi završila sa učinkom od 10 pobeda i 12 poraza i ukoliko u nedelju Budućnost VOLI u Podgorici savlada Cibonu, Mega će biti 5. na tabeli, što će joj biti drugi najbolji rezultat u ABA posle 4. mesta i plasmana u finale plej-ofa u sezoni 2015/16.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ašćerić, Mokoka, Atić, Mišković i Nikolić. Ašćerić pogađa trojku i Mišković skok šut sa zadrškom za vođstvo Mege 0:5. Domaća ekipa ne dozvoljava Megi da se odlepi, ali Atić sa trojkama i ulazima i Nikolić sa koševima iz reketa održavaju Megu u vođstvu. Zvezda vezuje nekoliko trojki, ali Atić pogađa za 3 za 16:21. Domaća ekipa sa dva polaganja prilazi na poen, ali poenima Čarapića sa linije slobodnih bacanja rezultat je 20:23 posle prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini košarkašima Mege ništa nije polazilo za rukom. Promašenja zakucavanja i zicere Mege, Crvena zvezda je kažnjavala sa svih pozicija i brzo stigla do dvocifrene prednosti. Mišković i Mokoka na kratko prekidaju seriju Zvezde koja koristi greške Mege na obe strane terena, pa je rezultat na poluvremenu 57:33.

Posle pauze na poluvremenu, Mega odlično otvara treću četvrtinu sa serijom 0:10. Zvezda trojkom seče seriju Mege i polako podiže prednost. Mišković sa košem pod faulom a potom i dva slobodna bacanja smanjuje ponovo na 14 razlike, ali finiš pripada Crvenoj zvezdi koja serijom 11:1 postavlja rezultat posle treće četvrtine, 82:58.

U poslednjoj četvrtini je viđena izjednačena igra uz dobru rolu Cerovine, pa je i rezultat u tom periodu bio 18:18 za konačnih 100:76.

Crvena zvezda mts: Regland 4, Čović 4, Perperoglu 10, Davidovac 8, Lazić 3, Faje 4, Beron 10, Dobrić 10, Simanić 14, Rivers 11,  Cirbes 8, Odžo 14 (9 skokova).

Mega Bemax: Marjanović 2, Ratkovica, Ašćerić 11, Mišković 15, Čarapić 3, Atić 14 (5 ukradenih lopti), Cerovina 7, Koprivica, Nikolić 12 (8 skokova), Mokoka 7 (7 skokova), Fundić 2, Stanić 3.