MEGA GREŠKAMA U FINIŠU DO PORAZA U ŽELEZNIKU

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli na pravi način da zaključe 2018. godinu pošto su na gostovanju u Železniku izgubili od FMP-a sa 106:89 (31:22, 30:22, 13:21, 32:14) u okviru utakmice 13. kola ABA lige. Izabranici trenera Dejana Milojevića su uspeli da nadoknade dvocifreni zaostatak i da povedu sredinom poslednje četvrtine, ali su odigrali finiš dekoncentrisano i sa puno grešaka, pa je FMP na kraju došao do pobede. Trener Mega Bemaxa na ovom meču nije mogao da računa na Kostju Mušidija.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Adam Mokoka sa 14 poena i Nikola Mišković i Zoran Nikolić sa po 13. U redovima FMP-a je najbolji bio Dragan Apić sa 27 poena.

Posle 13. kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 8-5 dok FMP ima 6 pobeda. U narednom kolu 5. januara od 21 čas Mega Bemax u Sremskoj Mitrovici dočekuje Cedevitu.

Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Čarapić, Mokoka, Marjanović, Fundić i Nikolić. Obe ekipe na početku meča postižu poene iz reketa, Nikolić i Fundić za Megu, a na drugij strani Apić. Nakon ulaza Čarapića za 2 plus 1, rezultat je 13:13. Ipak, FMP kažnjava slabije građenje skoka Mege i polako podiže prednost. Finiš četvrtine pripada FMP-u pa je rezultat posle prvih 10 minuta 31:22.

Na početku druge četvrte FMP stiže do maksimalnih plus 14, ali ekspresno odgovara Mišković sa 2 trojke od kojih je jedna bila pod faulom i pogođenim ulazom pa je minus samo 4 poena. Ipak, zbog 2 brze lične greške i 3. ukupno, Mišković mora na klupu. Posle nesportske Marjanoviću, FMP podiže prednost da bi trojkom Rebeca domaća ekipa stigla do plus 11. Ipak, Mega nedozvoljava dalje odlepljivanje a Janjić trojkom postavlja rezultat prvog poluvremena, 61:54.

Odlična početak drugog poluvremena za Megu gde je FMP više od 4 minuta bio bez poena. Mokoka i Fundić su odlični na obe strane terena pa posle serije 0:9 Mega bodi 61:63. FMP uspeva da vrati prednost, ali igrači Mege vezuju nekoliko dobrih napada da bi trojkom Marjanovića iz ugla Mega imala prednost 74:75 pred poslednjih 10 minuta.

Mega je do sredine poslednje četvrtine uspela da sačuva minimalnu prednost, ali je usledila serija grešaka na obe strane terena uz nekoliko promašenih otvorenih šuteva što je FMP umeo da kazni i na kraju i da slavi sa ubedljivih 106:89.

FMP: Rebec 19, Ret 16, Paunović, Uskoković 8, Jeremić 3, Momirov, Apić 27, Pot 19, Radovanović, Vašington-Marzete 8, Đorđević, Bauers 6.

Mega Bemax: Janjić 5, Marjanović 8, Ratkovica 9, Ašćerić 2, Mišković 13, Čarapić 8, Atić, Koprivica, Nikolić 13 (7 skokova), Mokoka 14 (6 asistencija), Fundić 11, Stanić 6.