MEGA U FINIŠU OSTALA BEZ SNAGE, PARTIZAN IDE U POLUFINALE

Košarkaši Mega Bemaxa su u okviru drugog četvrtfinalnog meča plej-ofa Super lige izgubili od ekipe Partizan NIS sa 79:93 (26:20, 20:26, 20:24, 13:23) pa su se crno-beli plasirali u polufinale plej-ofa dok Megu očekuje borba za plasman od 5. do 8. mesta protiv Vršca, a prvi meč je na programu u ponedeljak u hali Mega Factory. Izabranici trenera Dejana Milojevića su odigrali odlično prvo poluvreme gde su imali i 12 poena prednosti, ali su posle neizvesne treće četvrtine, pali u igri poslednjih 10 minuta što je Partizan iskoristio da prelomi meč. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Ognjena Čarapića i Mihaila Jovičića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Ognjen Jaramaz sa 15 i Kostja Mušidi sa 14 poena. U Partizanu su se istakli Novica Veličković sa 22 i Najdžel Vilijams-Gos sa 21 poenom.

Specijalni gost na meču protiv Partizana je bio Nikola Jokić, bivši igrač Mege a danas košarkaš NBA ekipe Denver Nagets, kome je Predsednik nadzornog odbora Mega Bemaxa Aleksandar Seratlić uručio prigodan poklon.

Dejan Milojević je meč započeo sa sledećom petorkom: Musić, Jaramaz, Mušidi, Mišković i Bitadze. Početak meča je u znaku Mege koja u kratkom periodu pogađa 5 trojki od kojih je 3 dao Mušidi pa Mega vodi 17:11. Fundić ulazi u igru pa prednost Mega Bemaxa nastavlja da raste na 24:12, ali Partizan serijom 2:8 smanjuje minus za 26:20 posle prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini Jaramaz sa nekoliko odličnih ulaza čuva prednost, ali Partizan preko Gosa polako topi razliku. Musić sjajno razigrava saigrače, ali finiš perioda opet pripada gostima koji u poslednjem minutu stižu do izjednačenja, da bi Jaramaz potom bio neprecizan sa linije slobodnih bacanja pa se na odmor otišlo sa 46:46.

Posle pauze na poluvremenu, Partizan sa nekoliko koševa Marinkovića prvi put stiže do prednosti od prve četvrtine, 52:56, ali Bitadze i Marjanović vraćaju egal. Posle izlaska na šut Gosa  Musić je doživeo težak pad, ali je krajem četvrtine uspeo da se vrati na parket. Kraj deonice pripada Partizanu koji vodi pred poslednjih 10 minuta sa 66:70.

Na početku poslednje četvrtine Mega zbog 5 ličnih ostaje bez Bitadzea i Fundića. Na 4 minuta do kraja Mega je zaostajala 70:76, ali je usledio novi pad koncentracije, dosta promašenih slobodnih bacanja što je Partizan iskoristio i preko Veličkovića i Gosa prelomio meč za konačnih 79:93.

Mega Bemax: Mušidi 14, Musić 7 (8 asistencije), Marjanović 9, Ašćerić 6, Jaramaz 15 (6 skokova, 5 asistencija), Bitadze 12, Lazić, Koprivica, Samardžiski 4, Mišković 5, Cerovina, Fundić 7.

Partizan NIS: Vilijams-Gos 21 (8 asistencija), Van 6, Tadić, Jovanović 2, Marinković 14, Veličković 22 (7 skokova), Pecarski, Andrić 8, Čakarević 5, Brajma, Gagić 10, Šalić 5.