MEGA BEZ ŠANSE ZA DRUGO MESTO, BORAC TROJKAMA DO POBEDE U ČAČKU

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da dođu do 5. pobede u nizu pošto je Borac u Čačku slavio sa 89:77 (17:16, 30:20, 21:18, 21:23) u okviru 9. kola Super lige. Izabranici trenera Dejana Milojevića su osim prve četvrtine, tokom celog meča imali rezultatski zaostatak za ekipom Borca koja je i fantastično šutirala za 3 poena, pogodivši 15 trojki iz 23 pokušaja. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Ognjena Jaramaza i Mihaila Jovičića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze, Luka Ašćerić i Ognjen Čarapić sa po 13 poena dok je za Borac Marko Stojadinović postigao 22 poena.

Posle 9 odigranih kola A grupe Super lige, Mega Bemax je sa skorom 5-4 na 3. mestu i u poslednjem kolu ligaškog dela sezone će u utorak od 19 časova u hali Mega Factory u Beogradu dočekati Zlatibor.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Ašćerić, Cerovina, Lazić, Fundić i Bitadze. Odličan početak igrača Mege koji posle nepuna 3 minuta vode sa 0:7 uz 5 poena Bitadzea. Borac koristi slabiji period igre u napadu Mege da sa linije slobodnih bacanja uhvati priključak a potom i na kraju četvrtine da povede sa 17:16.

Borac otvara drugu četvrtinu sa 5:0 posle čega je Milojević zatražio tajm-aut. Usledila je serija Mege 0:7 uz dva sjajna zakucavanja Bitadzea i jednog Miškovićevog. Borac u kratkom periodu vezuje 6 trojki za vođstvo 43:34, da bi se poluvreme završilo sa minusom od 11 poena, 47:36.

Mega na početku drugog poluvremena spušta razliku na 6 poena, ali domaća ekipa novom serijom trojki odlazi na 18 poena prednosti, 62:44. Mega uspeva da spusti razliku, ali su je promašena slobodna bacanja koštala nešto povoljnijeg rezultata pa se na odmor pred poslednju četvrtinu otišlo sa 68:54.

U poslednjoj četvrtini je Mega uspela da spusti razliku na 8 poena, ali domaća ekipa trojkama posle skokova u napadu vraća dvocifrenu prednost posle čega igrači Mege nisu uspeli da ugroze pobedu Borca koji je na kraju slavio sa 89:77

Borac: Popović, Kutlešić 8, Đoković 11, Pešaković 15, Balaban 8, Prlja 3, Stojadinović 22, Radulović 1, Gavrilović, Todorović 3, Čarapić, Marinović 18.

Mega Bemax: Mušidi 2, Musić, Marjanović 2, Ašćerić 13, Čarapić 13, Bitadze 13, Lazić 12, Koprivica, Samardžiski, Mišković 5, Cerovina 5, Fundić 12.