MEGA ISPUSTILA POBEDU PROTIV MLADOSTI

Košarkaši Mega Bemaxa su imali prednost tokom najvećeg dela meča protiv Mladosti u okviru 3. kola Super lige, ali je Mladost iz Zemuna na kraju slavila sa 90:92 (22:21, 23:20, 24:23, 21:28). Izabranici Dejana Milojevića nisu uspeli u nekoliko navrata da prelome meč u svoju korist da bi gosti trojkom Nešovića u poslednjem minutu koja je bila 15. timska na meču, došli do pobede. Trener Mege na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Ognjena Jaramaza, Kostju Mušidija i Mihaila Jovičića dok je posle duže pauze zbog oporavka od povrede zaigrao Stefan Fundić koji je za 22 minuta na terenu imao 8 poena, 5 skokova i 4 ukradene lopte.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 19 i Andrija Marjanović sa 18 poena. U ekipi Mladosti su se istakli Veljko Brkić i Vojin Svilar sa po 17 poena. Posle3 odigrana kola, Mega ima učinak od 1 pobede i 2 poraza a u narednom kolu u petak 27. aprila od 21 čas u hali Mega Factory dočekuje ekipu Borca.

Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Čarapić, Marjanović, Lazić, Mišković. Bitadze. Posle nešto boljeg početka utakmice za goste, Čarapić i Bitadze uspešno sarađuju u napadu i Mega prelazi u vođstvo. Ipak, gosti trojkama drže priključak. Pri kraju perioda Koprivica se dva puta dobro snalazi pod košem i Mega vodi 22:21 posle prvih 10 minuta.

Na početku druge četvrtine Ašćerić vezuje 5 poena, a potom su usledila zakucavanja Miškovića i Bitadzea međutim, gosti pogađaju već 7. trojku pa Mega ne uspeva da se odlepi. Gosti koriste greške igrača Mege i na kratko prelaze u vođstvo, 35:37. Usledio je odličan finiš Mege, prvo trojku pogađa Marjanović, a potom su precizni pod košem Ašćerić i Samardžiski da bi rezultat prvog poluvremena postavio Nešović i to 8. trojkom za goste za 45:41.

Košarkaši Mege otvaraju drugo poluvreme serijom 13:2 i odlaze na plus 14, 57:43. Gosti uspevaju da smanje na 6 razlike, ali Marjanović pogađa trojku a Fundić se dva puta odlično snalazi pod košem za novu dvocifrenu prednost, 66:53. Finiš četvrtine pripada gostima koju spuštaju minus na 3 poena pred poslednju četvrtinu. 69:66.

U poslednjoj četvrtini je viđen egal meč, gosti izjednačavaju, ali Marjanović pogađa dve trojke a Fundić je sjajan u odbrani za 76:71. Gosti ponovo izjednačavaju a potom Ašćerić pogađa bitnu trojku. Na 2 minuta do kraja Mega je imala 88:82 da bi Nešović i Svilar trojkama izjednačili rezultat. Mega ponovo ne poentira, Nešović pogađa trojku za vođstvo gostiju 88:91. Čarapić ne pogađa ulaz, Bitadze u odbrani blokira Brkića i potom na 3 sekunde do kraja poentira posle ofanzivnog skoka nakon promašaja za 3 Ašćerića. Svilar je fauliran i pogađa jedno slobodno bacanje, da bi u preostalom vremenu Mišković sa preko pola terena promašio za pobedu.

U pauzi u poluvremenu je održano nagradno šutiranje na koš za poklon pakete kompanije Roda.

Mega Bemax: Musić, Marjanović 18, Ašćerić 17 (5 skokova, 7 asistencija), Čarapić 8, Bitadze 19 (15 skokova, 6 blokada, indeks 33), Lazić 7 (8 skokova), Koprivica 4, Samardžiski 6, Mišković 5, Cerovina 2, Fundić 8 (5 skokova, 4 ukradene lopte).

Mladost: Pažin, Nešović 9, Babović 8, Drašković, Malidžan 6, Novaković 9, Nikolić 9, Brkić 17, Bjelić 6, Antonijević, Jeković 11, Svilar 17.