SLABA PARTIJA MEGE, PARTIZAN SLAVIO PRED PUNOM HALOM

Košarkaši Mega Bemaxa su odigrali slab meč u hali „Aleksandar Nikolić“ gde su u okviru 19. kola ABA lige izgubili od ekipe Partizan NIS sa 89:73 (22:14, 27:17, 22:21, 18:21). Mega je tokom najvećeg dela susreta bila u rezultatskom zaostaku, uspela je da smanji na 10 poena razlike sredinom poslednjeg perioda, ali i ne da uvede utakmicu u neizvesnu završnicu pa je Partizan na kraju zasluženo slavio.

Trener Mega Bemaxa Dejan Milojević na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Kostju Mušidija i Nikolu Miškovića a u prvom poluvremenu je ruku povredio Stefan Fundić koga najverovatnije očekuje duža pauza.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Čančar sa 12 i Rebić sa 11 poena dok su se u Partizanu istakli Vilijams-Gos i Saj sa po 17 poena.

Posle 19 odigranih kola ABA lige, Mega Bemax ima skor 6-13 dok je Partizan stigao do 10. pobede. U narednom kolu u subotu 10. februara od 19 časova Mega Bemax u Sremskoj Mitrovici dočekuje FMP.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Jaramaz, Čančar, Lazić i Bitadze. Na početku meča je Partizan poveo sa 8:0, ali se Mega vraća poenima Jaramaza i trojkom Rebića za 8:7. Posle uspostavljene kontrole na obe strane terena, kod rezultata 16:14, usledio je slab finiš igrača Mege pa Partizan serijom 6:0 završava prvu četvrtinu sa 22:16.

Čančar pogađa trojku a potom je i Fundić odličan pod košem, ali Partizan kažnjava greške Mege i lakim poenima u kontri stiže do dvocifrene prednosti. Fundić je posle jednog duela povredio ruku, a problem su i 3 lične greške Bitadzea. Poluvreme je završeno sa 49:31 uz 11 promašenih slobodnih bacanja Mege i povredu Fundića koji se nije vraćao u igru u drugom poluvremenu.

Ništa bolja igra Mege u drugom poluvremenu pa je minus narastao na 25 poena. Mega serijom 0:8 uspeva na kratko da spusti razliku da bi se na odmor pred poslednjih 10 minuta otišlo sa 71:52.

Sredinom poslednje četvrtine je Mega igrala dobro na obe strane terena da bi posle trojke Čančara i pogođenih slobodnih bacanja Lazića minus spušten na 10 poena, 78:68 na nešto manje od 4 minuta do kraja. Ipak, Partizan kažnjava slabo građenje igrača Mege kod skoka a potom i izgubljenu loptu Lazića pa je na taj način izbegnut rezultatski neizvestan finiš a konačan rezultat je bio 89:73.

Partizan NIS: Vilijams-Gos 17, Van 6, Saj 17, Tadić, Aranitović 6, Marinković 12, Veličković 3, Pecarski 6, Gavrilović, Gagić 12, Šalić 10.

Mega Bemax: Rebić 11, Sinovec 8, Marjanović 8, Čančar 12 (6 skokova), Čarapić 4, Jaramaz 4 (6 asistencija), Bitadze 4, Jovičić, Lazić 9, Koprivica 4, Samardžiski, Fundić 9.