MEGA BROJALA DO 106, MZT BEZ ŠANSE U MITROVICI

Košarkaši Mega Bemaxa su zabeležili verovatno ključnu pobedu u borbi za opstanak u ABA ligi pošto su u Sremskoj Mitrovici ubedljivo savladali MZT Skopje Aerodrom sa 106:77 (30:16, 30:19, 21:24, 25:18). Izabranici trenera Dejana Milojevića su pitanje pobednika rešili praktično u prvoj četvrtini kada su otišli na plus 19 posle čega gosti iz Skoplja do kraja meča nisu uspeli da ugroze pobedu Mege. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Kostju Mušidija i Nikolu Miškovića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa je bio Vlatko Čančar sa 22 poena dok su Stefan Sinovec i Ognjen Jaramaz postigli po 16. U ekipi MZT-a se istakao Jure Lalić sa 14 poena.

Posle odigranih 18 kola ABA lige, Mega se sa skorom 6-12 nalazi na deobi 9. mesta dok je MZT ostao na 3 pobede. U narednom kolu u nedelju 4. februara od 19 časova Mega Bemax gostuje Partizanu NIS.

U pauzi između prve i druge četvrtine, publika u hali PSC Pinki je gromoglasnim aplauzom pozdravila juniore KK Mega Bemax na čelu sa trenerom Vladom Vukoičićem, koji su u nedelju osvojili titulu u prvoj sezoni Juniorske ABA lige pošto su u finalu u Laktašima savladali Crvenu zvezdu mts sa 60:82.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Rebić, Jaramaz, Lazić, Čančar i Bitadze. Dobar početak meča za Megu koja posle 2 minuta vodi sa 8:2 uz 4 poena Lazića. Odbrana odlično funkcioniše pa košarkaši Mege iz kontri lako dolaze do poena. Bitadze zakucanjem donosi dvocifrenu prednost. Čančar nastavlja da rešeta koš MZT-a sa svih pozicija da bi prednosti dostigla 19 poena, 30:11. Do kraja četvrtine MZT serijom 0:5 postavlja rezultat posle prvih 10 minuta, 30:16.

Goga Bitadze otvara drugu četvrtinu polaganjem uz faul i trojkom. Mega vezuje tri trojke i prednost je već plus 28, rezultat 49:21 posle nepunih 15 minuta igre. Mega ne popušta ni na jednoj strani terena i posle zakucavanja Fundića ima prednost od 35 poena. Do kraja poluvremena MZT je uspe da se konsoliduje malo, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 60:35.

Treća četvrtina je bila u znaku Ognjena Jaramaza koji je u kratkom periodu postigao 10 poena. Prednost je ponovo narasla na preko 30 poena, 81:50, ali gosti iz Skoplja serijom 0:9 uspevaju da spuste minus na 22 poena za rezultat 81:59 pred poslednjih 10 minuta.

U poslednjoj četvrtini minutažu su dobili igrači koji su manje igrali u prethodnom periodu. Marjanović uspeva za minut da veže 7 poena a trojkom Čarapića, Mega prebacuje stotku za 102:72 na tri minuta do kraja. Konačan rezultat postavlja Marjanović zakucavanjem za 106:77.

Mega Bemax: Rebić 1 (11 asistencija), Sinovec 16, Marjanović 12, Čančar 22, Čarapić 5, Jaramaz 16, Bitadze 15, Jovičić, Lazić 11, Koprivica , Samardžiski, Fundić 4.

MZT Skopje Aerodrom: Nastovski, Majstorović 2, Lalić 14, Penov 4, Minčev 9, Trajkovski 8, Spasojević 12, Stojanovski 10, Maslinko 5, Mavra 13.