FANTASTIČAN PREOKRET MEGE PROTIV IGOKEE ZA FINALE JUNIORSKE ABA LIGE

Juniori Mega Bemaxa su u izuzetno uzbudljivom meču posle preokreta savladali Igokeu sa 70:73 (14:8, 19:15, 19:18, 18:32) u okviru drugog polufinalnog susreta juniorske ABA lige i na taj način se plasirali u finale takmičenja.Izabranici trenera Vlade Vukoičića su u toku meča gubili i sa 16 poena razlike, ali su serijom 18:2 u poslednjoj četvrtini preokrenuli rezultat i na kraju zasluženo slavili.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Goga Bitadze sa 17 poena i Mihailo Jovičić sa 14 a odličan je bio i Luka Cerovina sa 13 poena i mirnom rukom u finišu utakmice. U domaćoj ekipi je najefikasniji bio Nemanja Živković sa 17 poena.

Ovom pobedom su se juniori Mega Bemaxa plasirali u finale juniorske ABA lige gde će se u nedelju od 17 časova za trofej boriti sa Crvenom zvezdom mts koja je u prvom polufinalnom meču pobedila Budućnost VOLI sa 57:63.

Juniori Mege su počeli utakmicu sa 5 vezanih poena Bitadze dok je Igokea prve poene postigla posle 3 i po minuta igre. Međutim, usledio je period konfuzne igre u napadu Mege što je domaća ekipa iskoristila da pređe u vođstvo. Dosta promašaja sa obe strane su uticali da se prva četvrtina završi sa malim brojem poena, 14:8 za Igokeu.

Druga četvrtina počinje serijom Igokee 7:0 za dvocifreno vođstvo, 21:8. Seriju prekida Bitadze zakucavanjem, a potom je precizan i Jovičić. Posle perioda igreu kome se razlika kretala u rasponu od 10 do 13 poena, Igokea stiže do najvećih plus 16, 33:17. Mega poenima Bitadze i trojkom Islamovića postavlja rezultat prvog poluvremena 33:23.

Posle nešto slabijeg starta drugog poluvremena, Mega je zaigrala dobro u odbrani, a na drugoj strani terena trojke pogađaju Jovičić, Kuzmanović i Cerovina za minus 6. Ipak, greške u odbrani koštale su Megu još boljeg rezultata što je domaća ekipa umela da iskoristi i vrati dvocifrenu prednost 52:41 pred poslednjih 10 minuta igre.

Kod rezultata 58:47 za Igokeu na 7 i po minuta do kraja meča juniori Mege prave fantastičnu seriju 2:18 za 60:65 na dva i po minuta do kraja. Igokea pogađa trojku na isteku napada, ali je na drugoj strani Bitadze precizan sa linije slobodnih bacanja. Kod rezultata 65:68 na nešto više od pola minuta do kraja Marjanović krade loptu a potom je Cerovina precizan sa linije slobodnih bacanja za plus 5. Igokea pogađa trojku. Kuzmanović na 5 sekundi do kraja pogađa jedno slobodno bacanje, Igokea uzvraća sa dva a tačku stavlja Cerovina. Igokea je pokušala šutem sa pola terena da izbori produžetke, ali bez uspeha.

Igokea: Cvetić, Malešević 7, Lalović 2, Živković 17, Ilić 16, Petković, Janković 16, Lakić 6, Čečavac 2, Vuković, Savić 4, Obradović.

Mega Bemax: Jovanović, Kljajević 2, Nedeljković 3, Marjanović 11, Jovičić 14, Cerovina 13 (3 blokade), Mišković, Bitadze 17 (14 skokova, indeks 32), Kuzmanović 9, Mehić, Islamović 4, Musić.