BORBENA MEGA SE VRATILA IZ MINUS 22, ZVEZDA NA KRAJU SLAVILA

Košarkaški klub Mega Bemax je u punoj hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici u okviru 13. kola ABA lige nije uspeo da savlada Crvenu zvezdu mts pošto su gosti iz Beograda slavili sa 85:90 (25:24, 13:27, 21:15, 26:24). Publika u Sremskoj Mitrovici je imala priliku da gleda odličan meč gde su izabranici trenera Dejana Milojevića vraćali više puta iz dvocifrenog minusa koji je išao i do 22 poena, ali na kraju nisu uspeli da dođu do velike pobede. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Petra Aranitovića, Nikolu Miškovića i Ognjena Čarapića.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa je bio Aleksandar Lazić sa 17 poena, 15 skokova i 3 blokada dok se u Crvenoj zvezdi mts istakao Džejms Feldin sa 24 poena.

Košarkaši Mega Bemaxa su utakmicu sa Zvezdom odigrali u specijalnoj prazničnoj garnituri dresova, koja je u potpunosti bila bela, u skladu sa božićnim i novogodišnjim praznicima. Mega će i naredna tri meča, sve do pravoslavne Nove godine, igrati u istoj garnituri dresova.

Pre početka utakmice, publika u Sremskoj Mitrovici je ovacijama pozdravila Dilana Enisa, bivšeg igrača Mege a sada člana Crvene zvezde. Enisu je tom prilikom prigodan poklon uručio predsednik Nadzornog odbora Mega Bemaxa Aleksandar Seratlić.

Specijalni gosti kluba na ovoj utakmici su bili mladi košarkaši iz Košarkaškog kluba „Joker“ iz Sombora koji je ime dobio po nadimku Nikole Jokića, bivšeg igrača Mege a sada zvezde Denver Nagetsa. Takođe, gošće kluba na meču su bile i košarkašice ŽKK Budućnost Bemax iz Podgorice koje će zajedno sa igračima Mege u utorak odigrati tradicionalni novogodišnji meč kluba, a počasna mesta na meču protiv Zvezde su imali i najuspešniji takmičari BeoBasket fantazi lige.

Posle 13. odigranih kola, Mega Bemax ima skor 4-9 dok Crvena zvezda mts ima 11 pobeda. Mega u utorak igra tradicionalni novogodišnji meč u hali Mega Factory u Beogradu, a do kraja kalendarske 2017. godine gostovaće 30. decembra od 17 časova ekipi Mornara u Baru.

Dejan Milojević će započeo meč sa petorkom Rebić, Mušidi, Lazić, Čančar, Bitadze. Slabiji početak meča za Megu su iskoristili gosti i poveli sa 3:12. Seriju prekidaju Čančar i Koprivica, ali Zvezda pravi novu seriju 0:7 za plus 12 posle 6 minuta igre. Koprivica i Jovičić unose energiju u igru Mege, Lazić i Sinovec pogađaju trojke pa se minus brzo istopio. Koprivica sa linije slobodnih bacanja izjednačuje rezultat a potom i Jovičić dva puta pod košem pogađa za 25:24 posle prve četvrtine.

Prvih nekoliko minuta druge četvrtine je viđena izjednačena igra uz fantastičnu blokadu Lazića i dobro snalaženje Fundića pod košem. Bitadze ulazi u problem sa ličnim greškama a gosti sa penala povećavaju prednost da bi trojkom Antića otišli na plus 11, 32:43. Sinovec i Čančar na kratko pokreću Megu u napadu, ali se prvo poluvreme završilo sa 37:51.

Posle pauze na poluvremenu, gosti iz Beograda nastavljaju da povećavaju razliku preko Feldina pa je posle 3 minuta igre 38:60. Mega uzvraća serijom poena preko Bitadzea pa posle trojke Mušidija, razlika je spuštena na 11 poena, 51:62. Lazić je nastavio sa odličnom igrom na obe strane terena, pa je posle njegove trojke i polaganja razlika spuštena na 5 poena, 59:64 a pred poslednjih 10 minuta rezultat je 59:66.

Na početku poslednje četvrtine poenima Fundića Mega smanjuje na samo 4 poena razlike, ali Zvezda preko Feldina i Ročestija vraća plus 9. Na 68:77 je svirana 5. lična Bitadzeu posle čega je usledila gužva i komešanje na terenu. Zvezda vraća dvocifrenu prednost, ali Čančar i Sinovec vraćaju neizvesnost sa 80:85 na 1:22 do kraja. Ipak, Mega nije imala snage za podvig pa je Crvena zvezda na kraju slavila sa 85:90.

Mega Bemax: Mušidi 11 (5 skokova), Rebić 6 (6 skokova, 7 asistencija), Sinovec 11, Marjanović, Čančar 9 (6 skokova), Bitadze 7, Jovičić 4, Lazić 17 (15 skokova, 3 blokade, indeks 28), Koprivica 9, Samardžiski, Fundić 11, Kapetanović.

Crvena zvezda mts: Radičević, Dangubić 4, Davidovac 2, Lazić 3, Antić 12, Feldin 24, Janković 1, Ročesti 15, Lesor 2, Enis 10, Jovanović 5, Bjelica 12.