ODLIČNA MEGA SLAVILA U LAKTAŠIMA

Košarkaši Mega Bemax su posle odlične borbe tokom svih 40 minuta meča savladali Igokeu u Laktašima sa 82:89 (20:28, 14:26, 25:17, 23:18) u okviru meča 11. kola ABA lige. Izabranici Dejana Milojevića imali plus 20 na poluvremenu, domaća ekipa je uspela da spusti razliku na 3 poena, ali su Čančar i Bitadze u ključnim momentima bili sigurni za izuzetno bitnu pobedu Mege. Trener Mega Bemaxa na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Nikolu Miškovića i Ognjena Čarapića.

Najefikasniji u redovima Mega Bemaxa su bili Vlatko Čančar sa 21 poenom i Stefan Fundić sa 14 a odličan je bio i Goga Bitadze sa 13 poena, 10 skokova i 4 blokade. U domaćoj ekipi Nikola Jevtović i Vuk Radivojević su imali po 18 poena.

Posle 11 odigranih kola Mega Bemax i Igokea imaju po 4 pobede. U narednom kolu u ponedeljak 18. decembra od 18 časova Mega gostuje u Zagrebu ekipi Cibone.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Rebić, Enis, Mušidi, Čančar, Bitadze. Dobar početak igrača Mege koji poenima iz reketa i uz trojku Rebića vode sa 8:12. Igokea izjednačuje rezultat a problem za ekipu Mege su dve lične greške Čančara i Mušidija. Igrači Mege posle skokova u napadu stižu do prednosti od 5 poena na minut i po do kraja četvrtine. Bitadze i Fundić se odlično snalaze pod košem a prva četvrtina se završava polaganjem Lazića za 20:28.

Mega nastavlja sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini gde je u odbrani limitirala domaću ekipu na dva postignuta poena za skoro četiri minuta igre a sa druge strane Lazić i Čančar pogađaju za već ubedljivih 25:43 sredinom perioda. Igrači Mega Bemaxa su se posebno istakli sa skokovima u napadu gde su ih u jednom periodu četvrtine za manje od minut imali čak četiri. Igokea nema rešenje za Megin napad a potvrda sjajne igre je bila akcija iz auta na sekund do kraja gde je Rebić pronašao Čančara za polaganje i 34:54 posle prvih 20 minuta igre. Pored 8 ofanzivnih skokova, igrači Mege su gađali sjajnih 17 od 21 za 2 poena.

Domaća ekipa je bolje započela drugo poluvreme i uspela da smanji minus na 14 poena. Posle tajm-auta Milojevića, Mega je uspostavila kontrolu u napadu preko ulaza Enisa i Rebića. Bitadze blokadama zatvara reket, ali Igokea trojkama ne dozvoljava dalje odlepljivanje. Rebić pogađa na kraju treće četvrtine sa poludistance za 59:71.

Na početku poslednje četvrtine Bitadze zbog 4. lične greške ide na klupu, ali Mega održava 10-ak poena prednosti preko Fundića u reketu. Igokeao novom trojkom uspeva da spusti razliku na 8 poena. Igrači Mege imaju problema u napadu, pa je prednost nastavila da se topi do 78:81 na nešto više od 2 minuta do kraja. Bitadze pogađa izuzetno bitne poene posle skoka u napadu, Jevtović odgovara polaganjem na drugoj strani. Čančar preuzima odgovornost u napadu i sa dva odlična polaganja donosi mirnijih plus 7 na ulasku u poslednji minut. Do kraja meča su igrači Mege rutinski sačuvali pobedu za konačnih 82:89.

Igokea: Ponjavić, Li 12, Gajić, Glogovac, Nikolić, Milošević 10, Jevtović 18, Radivojević 18, Ljubičić 8, Šibalić 8, Vuković, Rikić 8.

Mega Bemax: Mušidi, Rebić 13 (5 skokova, 5 asistencija), Sinovec 8, Čančar 21 (5 skokova), Bitadze 13 (10 skokova, 4 blokade) Jovičić, Lazić 9 (5 skokova), Koprivica, Samardžiski, Enis 11 (7 asistencija, 3 ukradene lopte), Fundić 14 (7 skokova), Kapetanović.