MEGA POSUSTALA U FINIŠU, BREJK OLIMPIJE U SREMSKOJ MITROVICI

Košarkaši Mega Bemaxa nisu uspeli da dođu do treće pobede u ABA ligi pošto je u Sremskoj Mitrovici slavila Petrol Olimpija sa 77:86 (22:25, 24:23, 22:15, 9:23). Izabranici Dejana Milojevića su imali prednost od 5 poena pred četvrtu četvrtinu u hali PSC Pinki, ali su gosti trojkama u ključnim momentima na kraju došli do pobede. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na Stefana Sinoveca, Kostju Mušidija i Nikolu Miškovića dok Ognjen Čarapić nije još dovoljno oporavljen.

U redovima Mega Bemaxa Nikola Rebić je postigao 18 poena, Dilan Enis je imao 14 a Goga Bitadze 12 uz 14 skokova i 3 blokade. U ekipi Petrol Olimpije istakli su se Džordan Morgan sa 20 poena i Domen Lorbek sa 15 uz šut za 3 poena 5 od 5.

Posle 4 odigrana kola, Mega Bemax i Petrol Olimpija imaju skor od 2 pobede i 2 poraza a u narednom kolu u subotu 21. oktobra od 17 časova Mega će gostovati u Podgorici ekipi Budućnost VOLI.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Enis, Lazić, Fundić i Bitadze. Odlična odbrana Mege na početku meča gde je u prva četiri i po minuta primila samo jednu trojku uz 11 postignutih poena i odličan skok u napadu. Trojkom Lazića Mega stiže do plus 9, 14:5. Usledilo je nekoliko grešaka igrača Mege što je gostujuća ekipa uspela da iskoristi i smanji minus. U finišu je slabo građenje skoka koštalo Megu nekoliko lako primljenih poena pa je rezultat posle prve četvrtine 22:25.

Olimpija serijom trojki u drugoj četvrtini stiže do osetnijeg vođstva, plus 9, ali se Mega ne predaje. Rebić vezuje 5 poena a priključuje mu se i Čančar. Mega Bemax je ponovo u igri a rezultat na poluvremenu postavlja Lazić trojkom za 46:48.

Posle pauze na poluvremenu, Mega ima problem u napadu na početku trećeg perioda, kada je Olimpija stigla do plus 7. Bitadze, Rebić i Enis se razigravaju u napadu i Mega prvo stiže do egala a potom i do minimalnog vođstva. Rebić pogađa novu trojku, precizan i Bitadze pa je u finišu trećeg perioda 68:61, da bi se na poslednih 10 minuta otišlo sa 68:63.

U poslednjoj četvrtini su se ekipe smenjivale u minimalnom vođstvu do pre 3 minuta pre kraj, kada je Domen Lorbek sa dve ključne trojke odveo Olimpiju na plus 7, posle čega Mega nije uspela da ugrozi pobedu gostiju iz Ljubljane, pa je meč završen sa rezultatom 77:86.

Mega Bemax: Rebić 18, Marjanović 4, Čančar 11, Čarapić, Bitadze 12 (14 skokova, 3 blokade), Jovičić, Lazić 13 (7 skokova), Koprivica, Samardžiski, Enis 14, Fundić 5 (6 skokova), Kapetanović.

Petrol Olimpija: Kastrati, Radulović 2, Oliver 12, Špan 3, Bubnić 9, Badžim 3, Morgan 20 (10 skokova), Lorbek 15, Betl 8, Jurček, Hrovat 14.