REBIĆ U POSLEDNJOJ SEKUNDI ZA FINALE MEGA BEMAX KUPA

Košarkaši Mega Bemaxa su se plasirali u finale „Mega Bemax kupa 2017“ pošto su košem Rebića na sekund do kraja savladali belgijski Telenet Džajants Antverp sa 85:83 (21:14, 28:21, 16:21, 20:27). Izabranici Dejana Milojevića su u u hali „Mega Factory“ u više navrata tokom meča imali dvocifrenu prednost, ali su na kraju ipak u uzbudljivom finišu došli do finala gde Mega u sredu od 20:45 čeka boljeg iz duela Partizan NIS – Lokomotiv Kuban.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Dilan Enis sa 27 poena i Nikola Rebić sa 14 dok je u belgijskoj ekipi najefikasniji bio Klark sa 21 poenom.

Mega Bemax je počeo meč sa sledećom petorkom: Rebić, Enis, Lazić, Fundić i Samardžiski. Na početku meča je viđena tvrđa igra uz manje koševa. Sredinom četvrtine Enis je pokrenuo Megu sa nekoliko koševa. Izabranici Dejana Milojevića su dobro zatvorili reket pa je rezultat posle prve četvrtine 21:14 za Megu.

Druga četvrtina Mege je započela sa nekoliko dobrih akcija pa je prednost polako počela da raste. Sinovec je u nekoliko navrata dobro pronalazio saigrače, Fundića i Samardžiskog pa je Mega stigla do dvocifrene prednosti. Rebić i Enis su bili precizni za tri poena a poluvreme je završeno košem Sinoveca iz teške pozicije u poslednjoj sekundi za 49:35.

Slabiji početak druge četvrtine gosti iz Belgije su iskoristili da smanje razliku na šest poena poena. Usledila je serija Enisa, prvo težak skok šut pa potom i dve trojke za novu osetniju prednost Mege. Ipak, u finišu četvrtine je stao šut igrače Mege pa je treći period završen sa 65:56.

Enis trojkom otvara poslednju četvrtinu. Borbeni Koprivica uspeva prvo da se izbori za težak skok u napadu a potom pogađa sa distance. Košarkaši Mege ne uspevaju da prelome meč pa belgijska ekipa ponovo spušta na jednocifrenu razliku, 70:65 na 7 minuta do kraja. Kapetanović pogađa bitnu trojku, ali gosti novom serijom stižu do egala, 75:75 na nešto više od 3 minuta do kraja. Rebić i Sinovec pogađaju teške trojke, ali gosti u oba navrata uzvraćaju istom merom. Enis na 20 sekundi do kraja pogađa oba slobodna bacanja a potom su gosti posle skoka u napadu, bili precizni sa linije slobodnih bacanja. Rebić na 20 sekundi do kraja preuzima utakmicu u svoje ruke i posle sjajnog prodora polaže na sekund i po 85:83. Gosti ne uspevaju da pogode trojku za preostalo vreme pa su izabranici Dejana Milojevića u finalu Mega Bemax kupa 2017.

Mega Bemax: Rebić 14 (4 asistencije), Enis 27 (9 skokova, indeks 29), Jovičić, Kapetanović 8, Marjanović, Sinovec 12 (6 skokova i 6 asistencija), Bitadze 4, Lazić 2, Koprivica 2, Fundić 8, Samardžiski 8 (7 skokova).

Telenet Džajants Antverp: Li 4, Dudžinski 16 (7 skokova), Donkor 4, Klark 21, Marelja 5 (7 skokova), Vervort, Bako 6 (8 skokova), Šepen 3, Kopens, Vanvin 12, Rodžiers, Kalinoski 12.