JARAMAZ I KABA ZA BITNU POBEDU MEGE U VRŠCU

Košarkaši Mega Leksa došli do 6. pobede u Mozzart Super ligi pošto su u okviru 10. kola savladali na gostovanju ekipu Vršca sa 87:92 (26:28, 19:22, 22:21, 20:21). Izabranici trenera Dejana Milojevića su do pobede u hali „Millennium“ došli u poslednjoj četvrtini kada su slomili otpor domaće ekipe. Trener Mega Leksa na ovom meču zbog povrede nije mogao da računa na Vlatka Čančara.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Ognjen Jaramaz sa 26 poena i Alfa Kaba koji je pored 20 poena, imao i 9 skokova dok se u domaćoj ekipi istakao Stefan Fundić sa 19 poena. Posle 10 kola, Mega ima skor 6-4 a naredni meč igra u četvrtak 25. maja od 19:00 kada će u Sremskoj Mitrovici dočekati Crvenu zvezdu mts.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Jaramaz, Simeunović, Lešić i Kaba. Kaba dobro otvara meč, ali problemi u odbrane donose plus 7 za domaću ekipu, 16:9. Jaramaz pokreće ekipu u napadu, pa Mega uspeva da vrati vođstvo. Jaramaz pogađa 3, ali Vršac odgovara pa je rezultat posle prve četvrtine 26:28.

Druga četvrtina počinje boljom serijom Vršca 7:0, ali Mega odbija napad i serijom 11:0 prelazi u vođstvo. Dalje se igralo koš za koš do 20. minuta gde se ušlo sa 45:45. Rebić pogađa slobodna bacanja a Novak trojku za vođstvo na poluvremenu 45:50 uz već 17 poena Jaramaza.

Posle pauze na poluvremenu, Mega ulazi dekoncentrisano u nastavak meča što Vršac koristi za seriju 10:0 koju prekida Kaba sa 5 vezanih poena. Kod 62:55 za domaću ekipu, Spasojević pogađa bitnu trojku a potom igrači Mege odličnom odbranom uspevaju da zaustave ekipu Vršca, ali vrlo raspoloženi Kaba dobija četvrtu ličnu grešku. Tačku na četvrtinu stavlja Simeunović za 67:71 pred poslednjih 10 minuta.

Na početku četvrte četvrtine Mega serijom odličnih odbrana i kontri stiže do plus 9, 70:79 a potom Jaramaz pogađa trojku na isteku napada za prvo dvocifreno vođstvo Mege na utakmici, 72:82. Danas izuzetno raspoloženi Kaba dobija 5. ličnu grešku. Vršac uspeva da prepolovi prednost u poslednja dva minuta, ali Simeunović je u dva navrata odličan u odbrani a potom i Lešić pogađa iz teške pozicije pod faulom za 80:88 na nešto više od minut do kraja a potom polaganjem rešava pitanje pobednika, da bi konačan rezultat postavio Rebić sa linije slobodnih bacanja, 87:92.

Vršac: Pavković 3, Pavlović 11, Mitrović 3, Glišić 4, Krstović 13, Jovović 6, Uzelac 2, Savović 6, Jeftić 20, Stojadinov, Fundić 19, Erić.

Mega Leks: Mušidi, Rebić 6, Lešić 14 (9 skokova), Čarapić, Jaramaz 26 (5 skokova, indeks 29), Spasojević 12, Kaba 20 (9 skokova, indeks 30), Simeunović 8 (7 skokova), Tejić, Novak 6, Kapetanović, Samardžiski.