PIONIRI MEGE SIGURNI PROTIV FOKE NA STARTU POLUFINALNOG MK TURNIRA

Pioniri KK Banjica Mega su pobedom započeli Polufinalni MK turnir KSS 2017, pošto su savladali KK Foka iz Kragujevca sa 91:71 (31:19, 27:10, 21:24, 12:18). Izabranici Stefana Bulatovića su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 58:29.

Najbolji u redovima Mege su bili Marko Andrić sa 20 poena (9-9 iz igre) i 7 skokova, kao i Petojević i Paunović sa po 18 poena.

Mega se nalazi u A grupi Polufinalnog turnira a dve najbolje plasirane ekipe iz grupe će se kvalifikovati za Finalni turnir MK takmičenja KSS u kategoriji pionira. Mega će u subotu od 18:30 igrati protiv ekipe Defence dok u nedelju od 13:00 igra protiv Pirota. Svi mečevi se igraju u Hali Sport Eko u Beogradu.

Pioniri Mege su prethodno Kvalitetnu ligu KSB završili na ubedljivom prvom mestu sa skorom 21-1 i koš razlikom plus 393. Ove sezone su već osvojili Mini kup Beobasket 2017 koji je u organizaciji KSS-a održan u februaru u Nišu.

Banjica Mega: Petojević 18, Pećanac, Gušić 9, M. Andrić 20 (9-9 za 2 poena, 7 skokova, indeks 32), Đorđević 7, Tepavac, Kovačević 7 (10 skokova), Paunović 18 (13 skokova, indeks 32), L. Andrić 6 (9 skokova), Barać, Krtinić 6, Erić.