SIGURAN TRIJUMF MEGE PROTIV KARPOŠA ZA KRAJ ABA LIGE

Košarkaši Mega Leksa su uspeli sa pobedom da završe ovogodišnju sezonu u ABA ligi pošto su u odličnoj atmosferi u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici savladali Karpoš Sokoli sa 82:69 (15:20, 25:22, 22:18, 20:19). Izabranici Dejana Milojevića su serijom 19:2 krajem treće i početkom poslednje četvrtine došli do sigurnog vođstva, posle čega ekipa Karpoša nije uspela da ugrozi pobedu Mega Leksa. Trener Mege na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Vlatka Čančara i Ognjena Čarapića dok zbog stomačnog virusa nije igrao ni Marko Tejić.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Spasojević sa 20 poena i 8 skokova i Zagorac sa 19 poena i 9 skokova, dok se u ekipi Karpoša istakao  Trajkovski sa 17 poena. Ovom pobedom Mega je došla do skora 11-15 pa bi u zavisnosti od ostalih rezultata u ovom kolu, na kraju mogla da zauzme 6. mesto.

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Mušidi, Zagorac, Spasojević i Kaba. Mega otvara meč poenima pod košem Kabe i trojkom Novaka. Usledila je serija trojki sa obe strane pa je rezultat na sredini četvrtine 12:10. Karpoš vezuje 8 poena i stiže do plus 6, ali se prva četvrtina završila sjajnim ulazom Rebića za 15:20.

Drugu četvrtinu dobro započinju Spasojević i Glogovac poenima iz reketa. Mega poenima Zagorca stiže do plus 4, ali se igra koš za koš pa nijedna ekipa ne uspeva da stekne značajniju prednost. Novak u finišu pogađa trojku za 40:40, ali u poslednjim sekundama Peri pogađa ulaz za 40:42 na poluvremenu.

Posle izjednačene igre na početku drugog poluvremena i vođstva 48:44, Karpoš serijom poena dolazi do 50:58 u 27. minutu. Seriju prekida Zagorac trojkom, Mušidi poentira i zatim asistira Simeunoviću, da bi potom uz trojku Novaka i poene Zagorca posle skoka u napadu, Mega završila treći period sa 62:60.

U poslednjoj četvrtini su Kaba i Zagorac nastavili seriju Mege do 69:60. Trajkovski pogađa trojku ali Simeunović posle još jednog skoka u napadu odlično asistira ka Novaku za 73:63. Tačku na pobedu stavlja Mušidi teškim ulazom za 2 plus 1 i 78:66 na 3 minuta do kraja, posle čega Karpoš nije uspeo da ugrozi pobedu Mege, koja je slavila sa 82:69.

Mega Leks: Mušidi 7 (6 skokova), Rebić 4 (6 asistencija), Đoković, Jaramaz 2, Spasojević 20 (8 skokova), Glogovac 4, Kaba 8 (5 skokova), Zagorac 19 (9 skokova), Simeunović 2 (7 skokova), Novak 13, Kapetanović, Samardžiski 3.

Karpoš Sokoli: Jakimovski, Peri 8, Atanasov, Sokolov 7, Penov 8, Sapundžiev, Trajkovski 17, Bakoč, Šepa 8, Knežević, Labović 14, Zeković 7.