MEGA STALA NA KORAK OD POBEDE PROTIV CEDEVITE

Košarkaši Mega Leksa su stali na korak od velikog iznenađenja pošto su u Zagrebu izgubili od Cedevite sa 89:85 (18:24, 26:12, 19:28, 26:21). Mega je u finišu imala šut za vođstvo ali Novak nije pogodio trojku posle čega je Cedevita polaganjem došla do pobede. Trener Mege na ovom meču zbog povreda nije mogao da računa na Marka Tejića i Radovana Đokovića, dok je Nikola Rebić bio u sastavu ekipe ali nije ulazio u igru.

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Radosav Spasojević sa 18 poena i Jovan Novak sa 16 poena i 7 asistencija, dok je u Cedeviti najbolji bio Luka Babić sa 27 poena. Mega Leks posle 18 kola skor 5-13 dok je Cedevita došla do 13. pobede. Naredni meč Mega Leks igra već za 2 dana pošto će u utorak od 20:30 gostovati belgijskoj ekipi Telenet Ostende, u okviru 13. kola D grupe Košarkaške Lige šampiona.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Novak, Mušidi, Zagorac, Spasojević i Kaba. Upravo je Kaba otvorio meč fantastičnim zakucavanjem posle skoka u napadu. Dobra odbrana Mege je rezultovala sa dve ukradene lopte za laka polaganja Novaka, koji pored Spasojevića pogađa za tri za 5:12 posle 4 minuta igre. Cedevita pogađa dva koša pod faulom ali uzvraća Marelja sa polaganjem i zakucavanjem, kao i Novak sa novom trojkom za 10:19. Cedevita uspeva sa linije slobodnih bacanja da smanji razliku a prva četvrtina se završila sa 18:24.

Drugu četvrtinu bolje otvara Cedevita koja prelazi u vođstvo 32:27. Zagorac prekida seriju domaće ekipe a potom mu se u napadu pridružuje Mušidi. Igralo se koš za koš do poslednja 2 minuta perioda, kada posle trojke Novaka za 39:36, Cedevita vezuje 5 poena za 44:36 na poluvremenu.

Treću četvrtinu Mega otvara trojkama Zagorca i Spasojevića međutim, nikako ne uspeva da spusti razliku ispod 7 poena. Ipak, krajem četvrtine igrači Mege prave seriju gde se istakao Kaba sa košem uz faul a potom i zakucavanjem posle skoka u napadu za 62:60. Kaba potom dobija 4. ličnu grešku ali Mega odlično završava period sa flouter Novaka i potom odličnom asistencijom za koš Čančara za 63:64 posle 30 minuta igre.

Na početku poslednje četvrtine i Novak dobija 4. ličnu grešku pa odlazi na klupu, a potom i Cedevita odlazi na 78:70 na 6. minuta do kraja. Spasojević i Zagorac pogađaju trojke i spuštaju na minus 2, ali Cedevita kažnjava greške Mege u odbrani i odlazi na 7 poena razlike, 83:76. Spasojević pokreće Megu a potom i Zagorac pogađa o tablu uz faul za 86:85 na 1:20 do kraja. Begić na 22 sekunde pre kraja lupa rampu pri šutu Zagorca, sudije prvo sviraju silaznu putanju ali posle pregledanja snimka, menjaju odluku. Babić potom pogađa jedno slobodno bacanje za Cedevitu i rezultat je 87:85 na 21 sekundu do kraja. Novak u narednom napadu ne pogađa trojku iz teške pozicije posle čega Katić polaganjem rešava pitanje pobednika za konačnih 89:85.

Cedevita: Džejms 3, Krušlin 4, Boutrajt 14, Katić 11, Babić 27, Žganec, Musa 2, Bilan 12, Šurna 7, Begić 5, Arapović 5.

Mega Leks: Mušidi 11, Rebić, Jaramaz 2 (6 asistencija), Spasojević 18, Glogovac, Kaba 7 (8 skokova), Zagorac 15 (7 skokova), Čančar 5, Simeunović 1, Novak 16 (7 asistencija), Kapetanović, Marelja 10 (7 skokova).