SLABA PARTIJA MEGE U LJUBLJANI

Košarkaši Mega Leksa su doživeli novi poraz u ABA ligi pošto je u okviru 14. kola u Ljubljani slavila Olimpija sa 82:69 (19:19, 22:14, 21:9, 20:27). Posle izjednačene igre u dobrom delu prvog poluvremena, Mega je popustila u finišu druge i na početku treće četvrtine, što je Olimpija iskoristila da stigne do ubedljive prednosti koju nije ispustila do kraja. Na ovom meču Dejan Milojević nije mogao da računa na Kostju Mušidija koji se nalazi na Evropskom prvenstvu za juniore u Turskoj, kao ni na Marka Tejića koji zbog povrede ruke nije ni putovao u Sloveniju.

Najbolji u redovima Mega Leksa je bio Vlatko Čančar sa 22 poena, 7 skokova i 3 blokade, dok se u domaćoj ekipi istakao bivši igrač Mege Nikola Janković sa 19 poena.

normal_fevz7684

Posle 14 kola ABA lige, Mega Leks ima 4 pobede i 10 poraza dok je Olimpija došla 6. trijumfa. Naredni meč Mega Leks igra u sredu od 18:30 a protivnik u okviru 10. kola Košarkaške Lige šampiona će biti Mornar iz Bara.

Dejan Milojević je počeo meč sa sledećom petorkom: Novak, Zagorac, Simeunović, Spasojević i Kaba. Nekoliko promašaja sa obe strane na početku prekida Kaba sa zakucavanjem a potom i Zagorac pogađa dugu dvojku. Olimpija stiže do prvih poena posle 3 minuta igre. Trojkama Spasojevića i Zagorca Mega vodi 5:10 na polovini četvrtine. Ipak, greške u napadu kažnjava Hrovat koji pogađa dve trojke za vođstvo Olimpije 14:12. Do kraja četvrtine su ekipe razmenjivale koševe a na prvi odmor se otišlo sa trojkom Čančara iz ugla u poslednjoj sekundi za 19:19.

normal_aaff1985

Posle odličnog ulaza Jaramaza, Mega je par minuta bez poena u napadu što prekida Novak pogotkom sa poludistance a potom trojku pogađa Čančar. Kod rezultata 24:26, domaća ekipa pravi seriju 10:0 koju prekida Čančar sa košem uz faul posle skoka u napadu. Napad ne funkcioniše dobro ali košarkaši Mege uspevaju sa skokovima u napadu da ostanu u igri ali se prvo poluvreme završava trojkom Džefersona preko ruke za 41:33 za Olimpiju.

Vrlo loš početak drugog poluvremena za Megu je iskoristila Olimpija koja preko Jankovića u reketu i nekoliko trojki stiže do velikih plus 21, 58:37 u 26. minutu. Imala je Mega priliku da smanji prednost do kraja četvrtine ali je sa nekoliko promašenih slobodnih bacanja i zicera propustila šansu pa se polaganjem Džefersona za 62:42 završila treća četvrtina.

U poslednjoj četvrtini sve što je Mega uspela je da serijom poena Čančara smanji na konačnih 82:69.

Olimpija Ljubljana: Barbarič 4, Oliver 6, Bubnić 8, Mulalić 12, Pelko 2, Milošević 3, Janković 19, Džeferson 11, Hrovat 17, Stopar.

Mega Leks: Đoković, Jaramaz 9, Spasojević 13, Milisavljević, Glogovac, Kaba 7, Zagorac 9 (7 skokova), Čančar 22 (7 skokova, 3 blokade, indeks 32), Simeunović, Novak 9.