SLABA TREĆA ČETVRTINA MEGE ZA POBEDU CIBONE U MITROVICI

Košarkaši Mega Leksa su posle vrlo slabo odigrane 3. četvrtine izgubili u Sremskoj Mitrovici od Cibone sa 71:82 (16:20, 20:18, 17:31, 18:13). Meč 12. kola ABA lige je odigran u dobro popunjenoj hali PSC Pinki a ključan period meča je bila 3. četvrtina gde se Cibona odlepila na 16 poena razlike što Mega nije uspela da ugrozi do kraja utakmice. Ni na ovom meču zbog povreda Dejan Milojević nije mogao da računa na Ognjena Jaramaza i Ognjena Čarapića.

mega_cibona_01122016_0030

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Alfa Kaba sa 18 poena i Radosav Spasojević sa 13 dok je kod gostiju nezaustavljiv bio Ante Žižić sa 35 poena. Posle 12 kola ABA lige, Mega Leks ima skor od 4 pobede i 8 poraza a u sredu od 20:30 nastavlja takmičenje u Košarkaškoj Ligi šampiona gostovanjem italijanskom Sidigas Avelinu.

Pre podbacivanja lopte, u hali je održan minut ćutanja u čast tragično nastradalih fudbalera brazilskog kluba Šapokoense. Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Đoković, Mušidi, Zagorac, Spasojević i Kaba. Gosti bolje počinju meč pa je posle par minuta rezultat 1:7. Mega se vraća trojkama Kabe i Spasojevića. Mušidi potom pogađa trojku i u narednom napadu sjajno upošljava Kabu za zakucavanje mladog centra i 16:16 u 7. minutu. Do kraja četvrtine je usledio pad u napadu Mege pa je ona završena rezultatom 16:20.

mega_cibona_01122016_0014

U drugoj četvrtini je viđena izjednačena igra, Kaba imao još jedno sjajno zakucavanje a zatim i Zagorac zaredom dva koša uz faul. Ipak, Žižić čuva prednost Cibone pa se na poluvreme otišlo sa 36:38.

Posle pauze u poluvremenu, u nastavku meča je popustila koncentracija košarkašima Mege pa je prednost Cibone rasla iz minut u minut. Žižić je bio nezaustavljiv pod košem a priključio mu se i Joksimović pa se treći period završio sa 53:69.

mega_cibona_01122016_0036

U poslednjoj četvrtini Cibona stiže do plus 20 ali se Mega na kratko budi i serijom 8:0 smanjuje na 61:73 na nešto više od 6 minuta do kraja. Ipak Cibona uspeva da odbije napad pa je rezultat na kraju bio 71:82.

Mega Leks: Mušidi 12 (6 asistencija), Đoković 2, Veljković, Spasojević 13, Milisavljević, Glogovac, Kaba 18 (7 skokova), Zagorac 10 (5 asistencija, 8 skokova), Čančar 5 (7 skokova), Simeunović, Tejić 3 i Novak 8 (7 asistencija).

Cibona: Rejnolds 4, Šakić 2, Marić, Šamac, Ćorić 2, Šiško 4, Bošnjak, Rozić 9, Sulejmanović 6, Slavica, Joksimović 10, Žižić 35 (12 skokova).