DOBAR OTPOR MEGE, STRAZBUR PRELOMIO U POSLEDNJOJ ČETVRTINI

Košarkaši Mega Leksa nisu imali snage veliko iznenađenje pošto su u okviru 5. kola Košarkaške Lige šampiona izgubili na gostovanju od Strazbura sa 68:59 (10:15, 17:12, 23:19, 18:13). Posle odličnog starta, Mega je u najvećem delu utakmice dobro parirala Strazburu ali je krajem treće i početkom četvrte četvrtine domaća ekipa uspela da se razigra u napadu i dođe do odlučujuće prednosti. Mega je i na ovom meču imala dosta problema sa povredama pošto je pored ranije povređenih Spasojevića, Tejića i Čarapića, i Kostja Mušidi nastupio rovit zbog povrede ruke.

Najefikasniji u redovima Mega Leksa su bili Mušidi sa 13 i Čančar sa 12 poena dok je kod Strazbura najbolji strelac bio Voker sa 17 poena. Mega Leks posle 5 kola ima skor od 1 pobede i 4 poraza, dok je Strazbur stigao do 3. pobede. Mega sledeći meč igra u subotu od 17 časova kada će u okviru 10. kola ABA lige dočekati Mornar.

1000-2

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Novak, Mušidi, Zagorac, Čančar i Kaba. Sjajan start košarkaša Mege za seriju 0:8 uz trojke Čančara i Novaka. Strazbur prve poene postiže posle 3 i po minuta igre. Nova trojka Čančara i poeni Novaka donose dvocifrenu prednost u 6. minutu, 4:15. Usledio je period slabije igre u napadu pa je prva četvrtina završena sa 10:15.

Jaramaz na početku druge četvrtine pogađa težak ulaz i step back trojku gde Mega uz odličnu odbranu stiže do plus 9, 12:21. Strazbur uzvraća serijom poena ali Mušidi trojkama čuva vođstvo Mege. Međutim, na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom, 27:27.

1000-1

Drugo poluvreme Mega počinje sa 4 poena ali Strazbur uzvraća serijom 8:0 za prvo vođstvo na utakmici. Čančar sa vezanim poenima i skokovima u napadu održava Megu u igri ali je odbrana počela da popušta pa je Strazbur stigao do plus 9, 48:39. Do kraja četvrtine Mega je poenima Zagorca, Jaramaza i trojkom Glogovca o tablu uspela da smanji na 50:46.

U poslednjoj četvrtini je ponestalo koncentracije igračima Mege, pa je posle nekoliko izgubljenih lopti i promašenih šuteva, Strazbur trojkama Vokera i Lelua došao do plus 12 (60:48). Do kraja meča košarkaši Mege nisu uspeli da ugroze pobedu Strazbura koji je na taj način stigao do trećeg vezanog trijumfa u Košarkaškoj Ligi šampiona, 68:59.

1000-4

Strazbur: Lakomb 6, Sloter 6, Lelu 5, Saj, Voker 17, Žaite 2, Korta, Nilikina 7, Trevis 9, Marfi 2, Hauard 14.

Mega Leks: Mušidi 13, Đoković, Jaramaz 11 (3 ukradene lopte), Veljković, Milisavljević, Glogovac 3, Kaba 5 (9 skokova), Zagorac 6, Čančar 12, Simeunović 2, Novak 9 (6 skokova i 4 asistencije).