POBEDA MEGA LEKSA ZA TAČKU NA ISTORIJSKU SEZONU!

Košarkaši Mega Leksa su pobedili FMP sa 81:73 (24:19, 21:19, 19:15, 17:20) i tako su uspeli da se plasiraju u ABA ligu naredne sezone. Mega je u fantastičnoj atmosferi u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici uspela u 5. utakmici serije za 3. mesto da ostvari 3. pobedu i ukupnim rezultatom 3:2 da stavi tačku na istorijsku sezonu za klub u kojoj je osvojen Kup Radivoja Koraća i ostvaren plasman u finale regionalnog takmičenja.

Mega je vodila tokom celog meča ali nikako nije uspevala da ranije rezultatski reši pobedu. FMP je uspeo da smanji na 4 razlike sredinom poslednje četvrtine ali su usledile trojke Nikolića i Simeunovića koje su praktično odlučile pobednika pošto gosti do kraja nisu uspeli da ugroze pobedu Mege.

Mega je i na ovom meču imala podršku od košarkaša iz mlađih kategorija kluba kao i bivših igrača poput Nenada Miljenovića, Marka Lukovića, Aleksandra Marelje i drugih. Na kraju meča su igrači Mega Leksa iskazali zahvalnost publici u Sremskoj Mitrovici za podršku tokom cele sezone bacanjem nadmajica pa će se neki gledaoci vratiti kući sa sjajnim suvenirom kao podsetnikom na fantastičnu sezonu Mega Leksa.

mega_fmp_12062016_0027

Najbolji u redovima Mega Leksa su bili Aleksandar Rašić sa 20 poena i Rade Zagorac sa 15 poena i 10 skokova (indeks 34). Kod FMP-a su je najbolji bio Stefan Lazarević sa 20 poena.

U poluvremenu utakmice je održana Roda nagradna igra gde su se gledaoci takmičili u šutiranju sa pozicija iznenađenja za Roda nagradne pakete.

mega_fmp_12062016_0020

Dejan Milojević je započeo meč sa sledećom petorkom: Ivanović, Popović, Zagorac, Nikolić i Zubac. Na početku meča su se istakli Zagorac sa nekoliko koševa i asistencija i Ivica Zubac sa 3 blokade. Mega trojkama Rašića stiže do plus 11 (22:11) posle čega FMP mini serijom uspeva da smanji rezultat na 24:19 na kraju prve četvrtine.

Na početku druge četvrtine FMP daje dva koša pa Milojević reaguje sa tajm-autom. Usledile su dve trojke Rašića za novo odlepljivanje ali Davidovac uzvraća sa dva pogotka iza linije 6.75. Finiš četvrtine pripada Zagorcu koji prvo sa ukradenom loptom i odličnim ulazom a zatim i sa poenima u poslednjoj sekundi posle skoka u napadu za 45:38.

mega_fmp_12062016_0015

U trećoj četvrtini je Mega u potpunosti kontrolisala igru pa je stigla i do plus 15 krajem perioda koji se završio sa 64:53.

U poslednjih 10 minuta je FMP opasno pripretio i smanjio na 66:62 u 34. minutu. Usledile su trojke Nikolića i Simeunovića a tačku na meč je stavio Danilo Nikolić svojom drugom trojkom na 52 sekunde do kraja meča za plus 10. Utakmica je završena sa 81:73 posle čega je usledilo veliko slavlje u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici.

mega_fmp_12062016_0021

Mega Leks: Simić, Rašić 20 (4-5 za 3 poena), Đoković, Veljković, Ivanović 13 (7 asistencija), Zubac 12 (9 skokova, 4 blokade), Pavlović, Zagorac 15 (10 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene lopte, 2 blokade, indeks 34) , Popović, Simeunović 5, Nikolić 12 (5 skokova), Janković 4.

FMP: Čović 5, Davidovac 14, Ostojić, Apić 6, Đoković 2, Lazarević 20, Bursać, Dobrić 10, Šešlija, Radanov, Radovanović 7, Tejić 9.