MILOJEVIĆ: „ISPUNILI SMO POSTAVLJENE ZADATKE“

Mega Leks je odlično započeo seriju za 3. mesto protiv FMP-a pobedom od 93:77. Pobednik serije koja se igra na 3 pobede će se plasirati u ABA ligu naredne sezone a fantastičnu partiju je pružio Nikola Ivanović sa 24 poena i 10 asistencija uz čak 17 poena u trećoj četvrtini kada je prelomljen meč.

Plej Mege ističe da nema opuštanja:

„Uglavnom smo zadovoljni kako smo otvorili seriju protiv FMP-a. Shvatili smo ih dosta ozbiljno i tokom nedelje se pripremali za njih. Podigli su nivo svoje igre i dobro tempirali formu za plej-of. Dosta dobro smo odigrali presing i zbog toga su oni promašili dosta otvorenih šuteva što smo iskoristili da prelomimo meč u trećoj četvrtini. Nema opuštanja, u Železniku će biti dosta teže i moraćemo da odigramo još kvalitetnije nego sad“,

izjavio je Ivanović

Trener Mega Leksa Dejan Milojević je izjavio da je ekipa ispunila dogovorene zadatke:

„1:0 je, igra se na 3 dobijene i ova pobeda svakako ne znači osvojeno 3. mesto. Ispunili smo neke zadatke koje smo dogovorili, nismo odustali od presinga jer smo znali da ako insistiramo na njemu, kao i tokom sezone, da će dati rezultate. U 2-3 minuta smo podigli sa 2 razlike na preko 10 i posle toga znalački priveli utakmicu kraju. FMP je pokazao i na ovoj utakmici da su ozbiljna ekipa i da su zasluženo stigli do polufinala plej-ofa. Moramo da ponovimo energiju iz ove utakmice da  bi pobedili u 2. meču. Naša prednost je što praktično stalno imamo domaći teren jer igramo u hali u kojoj treniramo tako da nam to sigurno olakšava posao. Međutim, nema opuštanja jer FMP to zaslužuje i zbog toga moramo da odigramo maksimalno i bez kompromisa“,