ANGT BERLIN: JUNIORI MEGE PALI U FINIŠU PROTIV ŽALGIRISA

Mega Bemax je porazom započeo finalni turnir juniorske Evrolige u Berlinu pošto je Žalgiris bio bolji sa 81:68 (17:18, 18:20, 21:16, 25:14). Izabranici Miodraga Rajkovića su uglavnom imali vođstvo tokom prvog poluvremena ali je posle izjednačene treće četvrtine, usledio pad igre u finišu poslednjeg perioda koji je odlučio pobednika.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Marko Pecarski sa 17 poena, Nikola Mišković sa 15 i Novak Musić sa 12, koji je podelio i 9 asistencija.

IMG-20160512-WA0014

Juniori Mege su dobro započeli meč pošto su stigli i do 9 poena prednosti sredinom prve četvrtine. Ipak Žalgiris nije dozvolio odlepljivanje pa se na poluvreme otišlo sa plus 3 za Megu, 38:35 uz odličnu igru Miškovića koji je postigao 13 poena.

U trećoj četvrtini se razigrao Pecarski koji je postigao 10 poena u ovom periodu ali Mega nije uspevala da se rezultatski odlepi. U poslednjem periodu je Žalgiris na početku stigao do 7 poena prednosti ali je Mega Bemax uzvratio serijom 6:0. U poslednjih 5 minuta je usledio veliki pad u koncentraciji juniora Mege što je litvanski tim iskoristio da na kraju dođe do ipak ubedljivih 13 poena razlike, 81:68.

IMG-20160512-WA0017

Sledeću utakmicu na „Adidas Next Generation Tournament“ Mega Bemax igra već sutra od 9 sati ujutru protiv Barselone. U finale koje će se igrati u nedelju 15. maja, plasiraće se najbolje plasirane ekipe iz obe grupe.

Mega Bemax: A. Matić 6, Mišković 15, Nedeljković, Vasić 2, Musić 12 (9 asistencija), U. Matić, Vojinović 7, Bitadze 3, Raičković, Pecarski 17 (5 skokova), Virijević, Plavšić 6.

Žalgiris Kaunas: Pazera 8, Zukauskas, Sargiunas 16, Marcinkevicius, Pap, Markovetskyy 4, Uleckas 18, Slavinskas 2, Vabalevicius, Juozaitis, Masiulis 21.