MOĆNA MEGA UBEDLJIVA PROTIV KONSTANTINA

Košarkaši Mega Leksa su savladali niški Konstantin sa 93:63 (29:15, 21:17, 24:10, 19:21) na startu Super lige Srbije. Izabranici Dejana Milojevića su u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika pošto je rezultat posle 20 minuta bio 50:32. U nastavku utakmice se razlika popela na 39 poena a u poslednjoj deonici su šansu dobili i igrači koji su igrali manje u prethodnom periodu.

Najbolji u redovima Mege je bio kapiten Rade Zagorac sa 20 poena, 5 skokova i 7 asistencija (indeks 36). Svoj debi na zvaničnim utakmicama Mega Leksa su imala čak 3 igrača. Petar Popović je postigao 18 poena, Ivica Zubac sa 16 poena uz 5 blokada i Aleksandar Rašić sa 5 poena i 3 ukradene lopte.

mega_konstantin_07052016_0075

Mega je silovito krenula, sa serijom 8:0 posle dva minuta meča. Zagorac i Zubac su posebno raspoloženi na početku meča uz seriju poena i blokadi pa Mega stiže do 24:9 posle 7 minuta. Gosti postižu nekoliko trojki pa je rezultat posle prvih 10 minuta bio 29:15 uz nestvarni indeks 20 za Zagorca za svega 6 i po minuta provedenih u igri.

Konstantin smanjuje na 9 razlike u drugoj četvrtini ali Mega odgovara sa serijom poena za plus 18 a na poluvreme se otišlo sa 50:32.

Treću četvrtinu otvara Mega sa serijom 10:0 uz 2 trojke Popovića. Usledila je revija zakucavanja i a posebno je bio sjajan pas Zagorca za alej-up zakucavanje Zupca a mladi centar je stigao da podeli i još nekoliko blokada na svom zvaničnom debiju za Megu. Treća četvrtina se završila rezultatom 74:42.

mega_konstantin_08052016_0004(1)

U poslednjih 10 minuta su šansu dobili i rezervisti pa je Mega rutinski privela meč kraju za konačnih 93:63.

U poluvremenu utakmice su održane dve nagradne igre. Prvo su se za Roda nagradne pakete borila tri gledaoca koja su uhvatila majice ispucane iz sportske puške.