SLABO IZDANJE MEGE U NOVOM MESTU

Košarkaši Mega Leksa su u dvorani Leona Štukelja u Novom Mestu izgubili od domaće Krke sa 74:57 (21:7, 21:22, 16:8, 16:20). U vrlo slabom izdanju košarkaša Mege, domaća ekipa je od samog starta utakmice imala vođstvo. Izabranici Dejana Milojevića su u jednom trenutku u drugoj četvrtini uspeli da smanje na 4 poena razlike ali je Krka novom serijom otišla na sigurnu prednost koju nije ispuštala do kraja meča. Za Megu na ovom meču nije igrao Ognjen Jaramaz koji zbog bolesti nije otputovao sa ekipom.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Nikola Ivanović sa 23 poena i Rade Zagorac sa 11.

Dejan Milojević je započeo meč sa petorkom Simić, Luvavu-Kabaro, Zagorac, Nikolić i Janković. Mega je vrlo slabo počela meč pa je posle 7 minuta rezultat bio 11:3 za Krku. Mega uspeva da stigne do novih poena ali u poslednjem minutu posle novih izgubljenih lopti, domaća ekipa stiže do plus 14, 21:7.

Na početku druge četvrtine, posle plus 16 za Krku, Mega je uspela da malo konsoliduje poenima Ivanovića i Nikolića smanjuje na 26:18. Krka nakratko prekida seriju Mege koja se nastavlja poenima Zagorca i Ivanovića a posle ofanzivnog skoka Kabe i poena francuskog centra, Mega stiže na minus 4, 33:29. Ipak, kao i u prvoj četvrtini, usledio je novi pad u igri Mege pa je Krka serijom 9:0 došla do 42:29 na poluvremenu.

mega_28112015_0009Mega je nastavila sa slabom igrom u  trećoj četvrtini i osim spuštanja na minus 10, nije uspevala da parira Krki. Posle novih izgubljenih lopti Mege, stigla je i kazna u vidu poena domaće ekipe koja je treći period završila sa 58:37.

U poslednjoj četvrtini je Ivanović serijom poena pokušao da uvede utakmicu u neizvesniju završnicu ali Mega nije uspela da spusti ispod 15 poena razlike. U samom finišu meča je Kaba zbog povrede morao da napusti parket a konačan rezultat je bio 74:57.

Posle 25. kola Mega Leks zauzima 4. mesto sa skorom 16-9 dok Krka ima 10 pobeda i 15 poraza. Mega u poslednjem kolu ligaškog dela 4. marta od 20 časova dočekuje u Sremskoj Mitrovici Metalac Farmakom.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

Mega Leks: Simić, Đoković, Veljković, Ivanović 23, Pavlović, Luvavu-Kabaro, Kaba 9 (10 skokova), Zagorac 11, Simeunović 3 (8 skokova), Nikolić 8, Janković 3 (7 skokova).

Krka: Rebec, Tratnik, Ivanov 9, Rojc 7, Lalić 6, Tomić 6, Mulalić 12, Kastrati 5, Dimec 9, Polutak 2, Ritlop, Lapornik 18.