ISTORIJSKI KUP KORAĆA ZA MEGU!

Mega Leks je stigao do svog prvog trofeja u istoriji kluba pošto je u sjajnom meču savladao Partizan sa 85:80 (24:23, 22:25, 20:16, 19:16) i tako osvojio Kup Radivoja Koraća. U prepunoj hali „Čair“ u Nišu, Mega je u samom finišu gubila sa 5 poena razlike ali je serijom 9:0 preokrenula meč i na kraju došla do „Žućkove levice“.

MVP titulu je poneo Nikola Ivanović koji je postigao 24 poena a pratio ga je Danilo Nikolić sa 18. Pored fantastične partije u napadu, Ivanović je u poslednjem napadu Partizana za izjednačenje uspeo da izblokira Milutinovića za veliko slavlje na parketu Čaira.

mega_kup_21022016_0029
Mega nije najbolje počela meč pošto je gubila sa 2:9 posle 3 minuta ali trojkama Nikolića i Luvavu-Kabaroa se vraća u igru a potom i posle zakucavanja stiže i do vođstva 16:11. Partizan trojkama ne dozvoljava odlepljivanje a prva četvrtina je završena rezultatom 24:23.

Serijom trojki u drugoj četvrtini Partizan stiže do plus 7 ali se Mega nije dala i poenima Zagorca, Ivanovića i Nikolića je istopila prednost a na poluvreme se otišlo sa 46:48.

Veliki problemi za Megu u trećoj četvrtini je bio 4. faul Luvavu-Kabaroa, Partizan sredinom četvrtine odlazi na plus 5 ali Nikolić i Ivanović sa trojkama vraćaju prednost za 66:64 pred poslednjih 10 minuta.

mega_kup_21022016_0023

Partizan počinje poslednji period sa serijom 0:7 ali Zagorac i Kaba drže Megu u igri. U problem sa faulovima ulaze i najraspoloženiji Ivanović i Nikolić. Kod 73:73 na nešto više od 4 minuta do kraja, Partizan pravi seriju 0:5. Usledio je fantastičan odgovor Mege u poslednja 3 minuta i to prvo kao trojka Nikolića, potom zakucavanje Kabe i ukradena Ivanovića i asistencija za polaganje Luvavu-Kabaroa. Mega pravi seriju 9:0, Partizan u poslednjim sekundama meča pokušava preko trojke Milutinovića do izjednačenja ali ga blokira Ivanović za najavu velikog slavlja na parketu i istorijski trofej za klub.

Mega Leks: Simić, Jaramaz 4, Veljković, Musić, Ivanović 24 (indeks 31), Pavlović, Luvavu-Kabaro 13 (5 asistencija), Kaba 10 (6 skokova), Zagorac 9, Simeunović, Nikolić 18 (5 skokova), Janković 7 (7 skokova).

Partizan NIS: Cvetković 14, Aranitović, Džons 4, Murić 16, Marinković 16, Tanasković, Vitkovac, Koprivica 2, Milutinović 7, Vilijams 4, Jovanović, Vilson.