TRIPL-DABL MUSIĆA U POBEDI JUNIORA U PIROTU

Juniori Mega Leksa su u okviru 12. kola RODA Juniorske lige Srbije  savladali Pirot na gostovanju sa 75:92 (20:30, 22:12, 24:25, 9:25) pošto su sjajnom serijom 0:20 u poslednjoj četvrtini, na kraju došli do ubedljive pobede.

Mega je posle prve četvrtine imala plus 10 ali je odigrala slabo u finišu drugog perioda što je domaća ekipa iskoristila da izjednači rezultat, 42:42. U nastavku utakmice je viđena izjednačena igra sve do početka poslednje četvrtine kada je Mega preuzela kontrolu i na kraju došla do pobede.

Najbolji u redovima Mege je bio Novak Musić sa tripl-dabl učinkom od 19 poena, 10 skokova, 10 asistencija i 5 ukradenih lopti (indeks 43) a pratili su ga Nikola Mišković sa 22 poena i Goga Bitadze sa 15 poena, 9 skokova i 3 blokade.

Posle 12 kola RODA Juniorske lige Srbije, Mega je na deobi 2. mesta u A grupi sa skorom 9-3 i u narednom kolu dočekuje Slodes.

Mega Leks: Mišković 22, Gosić 1, Musić 19 (10 skokova, 10 asistencija i 5 ukradenih lopti), Vojinović 16, U. Matić 9, Kovačević 2, Ilinčić, Simendić, Pavlović 2, Trifunović, Plavšić 6 (3 blokade), Bitadze 15 (9 skokova i 3 blokade).