OSLABLJENA MEGA STALA U LAKTAŠIMA

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da načine još jedan preokret pošto su u Laktašima izgubili od Igokee sa 80:75 (25:17, 19:19, 25:26, 11:13). Mega je uspela da se vrati iz minusa od 13 poena i na kratko da povede ali je slabo odigrala kraj treće četvrtine i početak poslednjeg perioda kada je Igokea došla do ključne prednosti. Milojević na ovom meču zbog bolesti nije mogao da računa na Nikolića koji nije ni doputovao sa ekipom, kao i na Kabu a Zagorac je prema ranije utvrđenom planu oporavka, presedeo meč na klupi.

Milojević je započeo meč sa petorkom Jaramaz, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Savović i Veljković. Vrlo slab početak Mege pa posle 4 minuta Igokea stiže do dvocifrene prednosti, 12:2. Luvavu-Kabaro uspeva da pokrene Megu u napadu a potom i Jaramaz vezuje dve trojke i ne dozvoljava dalje odlepljivanje. Prva četvrtina je završena rezultatom 25:17.

Početak druge četvrtine je u znaku Ivanovića koji za kratko vreme vezuje 7 poena pa Mega smanjuje na minus 4, 28:24. Domaća ekipa uspeva da sa dve trojke vrati plus 10 posle čega je Milojević zatražio tajm-aut. Do kraja poluvremena Jaramaz sa sjajnim ulazom i poenima posle skoka u napadu, kao i Ivanović sa trojkom, nisu dozvolili da Igokea stigne do velike prednosti pa se na odmor otišlo sa 44:36.

Izostanak igrača u reketu je bio evidentan na poluvremenu pošto je Igokea imala čak 14 ofanzivnih skokova. Najefikasniji u redovima Mege su bili Jaramaz sa 12 i Ivanović sa 10 poena.

Drugo poluvreme Mega započinje daleko bolje. Prvo Luvavu-Kabaro pogađa trojku, potom poene vezuju Savović i Jaramaz. U prvi plan iskače Pavlović sa 3 skoka u napadu, posle kojih postiže ukupno 5 poena. Igokea na kratko stiže do plus 5, 58:53 ali Savović nastavlja sa sjajnom igrom u trećoj četvrtini i donosi prvo vođstvo Megi u 28. minutu, 58:59. Ipak, Igokea serijom 7:0 u finišu stiže do 69:62 pred poslednjih 10 minuta.

Napad Mege je u potpunosti stao u poslednjem periodu pošto više od 5 minuta nije uspela da postigne poene. Igokea se odvojila na plus 12, 74:62. Post u napadu prekida Aranitović sa linije slobodnih bacanja ali do kraja Mega ne uspeva da ugrozi prednost domaće ekipe pa je Igokea na kraju slavila sa 80:75.

Posle 19. kola, Mega Leks je na 4. mestu ABA lige sa skorom 12-7 dok je Igokea sakupila 7 pobeda uz 12 poraza.

Mega u narednom kolu 17. januara dočekuje slovenački Tajfun.

Igokea: Katnić, Pašajlić, Krstić 14, Pešaković 9, Komatina 8, Mikulić, Buker 4, Milošević 3, Šibalić 21, Radivojević 21, Lulić, Talić.

Mega Leks: Simić, Aranitović 7, Jaramaz 22 (5 skokova i 4 asistencije), Veljković 1, Ivanović 12 (6 skokova), Savović 13 (7 skokova), Pavlović 5 (6 skokova), Luvavu-Kabaro 15, Zagorac, Simeunović, Janković.