ČUDESAN PREOKRET MEGE

Košarkaši Mega Leksa su napravili neverovatan preokret pošto su posle minus 18 u trećoj četvrtini, meč rešili u svoju korist slavili protiv Partizana sa 78:85 (21:18, 21:11, 18:28, 18:28). Na taj način izabranici trenera Dejana Milojevića došli su do prve pobede u istoriji nad crno-belima u Pioniru.

Ovo  je Megi bila 10 pobeda u 15 mečeva, čime je napravljen ogroman korak ka plasmanu u plej-of regionalnog takmičenja. Najbolji u redovima Mege su bili Nikolić sa 19 poena i Aranitović sa 15, dok je Ivanović imao 12 poena i 9 asistencija. Izuzetno bitan doprinos u preokretu je imao i Milenko Veljković sa 7 poena i 6 skokova za 9 minuta igre.

Milojević je započeo meč sa petorkom Ivanović, Aranitović, Luvavu-Kabaro, Nikolić i Kaba. Prve poene za Megu i to trojku, postiže Nikolić. Posle 3 i po minuta igre Mega Leks vodi sa 4:9 posle zakucavanja Luvavua i Kabe a mladi francuski reprezentativac je potom sjajno u odbrani blokirao Džonsa. Na drugoj strani, Partizan odgovara sa mini serijom za 10:10. Mega ponovo stiže do minimalne prednosti ali se prva četvrtina trojkom Džonsa završila sa 21:18 za crno-bele.

ivanovic22

Na početku druge četvrtine su igrači Mege imali veliki problema sa defanzivnim skokom pa je Partizan poveo sa 25:19. Prve poene iz igre u drugom periodu postiže Luvavu. Narednih nekoliko minuta Mega uspeva da uhvati nekoliko lopti u napadu ali bez poenterskog učinka. Simeunović prekida lošu seriju Mege poenima pod košem ali Partizan odgovara sa trojkom i poenima iz kontre za 34:23 u 17. minutu. Jaramaz potom pogađa trojku a na poluvreme se odlazi sa 42:29 za Partizan.

Drugo poluvreme počinje sa promašajima na obe strane a prve poene postiže Jaramaz iz ulaza a potom posle dobre odbrane, i sa linije slobodnih bacanja. Partizan pogađa za 3 ali trojku odmah vraća Luvavu. Slaba igra u odbrani se nastavila i u drugom poluvremenu pa je Partizan došao do 55:37 u 26. minutu. Veljković uspeva da pogodi pod faulom za 2 plus 1 a potom i u narednom napadu oba slobodna bacanja. Ivanović trojkom uspeva da smanji na 60:51. Serija Mege se nastavila sjajnim ulazima poenima Aranitovića i Ivanovića za ukupnu seriju od 11 postignutih poena bez primljenog za 60:57.

Sjajna igra se nastavila i u poslednjoj četvrtini pa posle koša uz faul Aranitovića i trojke Nikolića, Mega vodi sa 63:68. Partizan uspeva da veže koševe ali odgovara Veljković poenima iz reketa posle ofanzivnog skoka. Partizan trojkom stiže do izjednačenja, 70:70 ali Jaramaz odmah uzvraća istom merom, 70:73 a potom pogađa iz teškog ulaza uz faul za 72:76 u 38. minutu. Petar Aranitović pogađa dugu dvojku ali uzvraća mlađi brat Aleksandar za 74:79. Pitanje pobednika rešava Nikolić poenima na drugi obruč za 74:81.