SREĆA MEGI OKRENULA LEĐA

Košarkaši Mega Leksa nisu uspeli da naprave veliko iznenađenje pošto su u prepunoj hali PSC „Pinki“ posle produžetka izgubili od Crvene zvezde Telekom sa 78:79 (16:17, 19:14, 23:16, 11:22, 9:10) u okviru 14. kola ABA lige. Imali su izabranici Dejana Milojevića veliku šansu za pobedu ali su u poslednjem minutu četvrte četvrtine ispustili prednost od 4 poena da bi potom u produžetku izgubili posle jednog pogođenog slobodnog bacanja Jovića i promašaja Ivanovića sa više od pola terena u poslednjoj sekundi.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

Mega je loše počela meč pa je prve poene postigao Luvavu-Kabaro efektnim zakucavanjem za 2:7 posle 3 minuta igre. Zvezda je povela sa + 11 ali Ivanović i Nikolić trojkama vraćaju Megu u igru a na prvi odmor se flouterom Ivanovića na nekoliko sekundi do kraja četvrtine, otišlo sa 16:17.

Mega preuzima vođstvo u drugoj četvrtini ali Zvezda dobrom odbranom uspeva da vrati prednost. U finišu Mega trojkom Nikolića i poenima Kabe stiže do 35:31 na poluvremenu.

Mega je u trećoj četvrtini preko Jankovića čuva prednost a trojkama Jaramaza i Nikolića stiže do plus 11, 54:43. Pred poslednjih 10 minuta rezultat je bio 58:47.

mega_zvezda_13122015_0007

Veliki pad u napadu u poslednjem periodu Mege je Zvezda iskoristila i preuzela vođstvo u finišu ali Janković i Nikolić vraćaju prednost Megi, plus 4 u poslednjem minutu. Zvezda uspeva iz dva napada da izjednači, Ivanović potom greši a Jović promašuje trojku za pobedu.

U produžetku se Mega nije predavala, ali na nešto više od 2 sekunde do kraja Luvavu-Kabaro pravi faul, Jović pogađa jedno slobodno bacanje a Ivanović je potom sa više od pola terena bio zamalo neprecizan.

Mega je sa ovim porazom ostala na 4. poziciji u ABA ligi sa skorom 9-5 a u narednom kolu 19. decembra od 19. sati gostuje Partizanu.

U poluvremenu utakmice, tri srećna gledaoca koja su uhvatila majice su se takmičili u šutevima sa pola terena za vrednu nagradu – televizor ali nisu bili precizni. Ipak, pogocima za 3 poena, 2 gledaoca su osvojili utešne nagrade, mobilne telefone. Nagrade je obezbedila kompanija IDEA.

Mega Leks: Aranitović 1, Đoković, Jaramaz 9, Veljković, Musić, Ivanović 11 (13 asistencije, indeks 31), Pavlović, Luvavu-Kabaro 7, Kaba 15 (12 skokova), Simeunović 4 (skokova), Nikolić 19 (7 skokova), Janković 12 (7 skokova).

Crvena zvezda Telekom: Vilijams 3, Rebić 8, Tompson, Dangubić, Lazić 10, Tejić 5, Simonović 6, Gudurić 2, Jović 15, Miler 6, Cirbes 20, Štimac 4.