POBEDA MEGE U CELJU ZA REKORD I PRVO MESTO

Košarkaši Mega Leksa su u okviru 7. kola ABA lige na gostovanju u Celju pobedili Tajfun sa 60:64  (7:17, 16:16, 20:13, 17:18 ). Mega je tokom meča vodila i sa 15 poena razlike ali su gosti uspeli da preokrenu i povedu u poslednjoj četvrtini. Ipak, sjajna odbrana u odlučujućim trenucima je ponovo donela pobedu izabranicima Dejana Milojevića. Mega je ovim trijumfom došla do 4. uzastopne pobede u ABA ligi što je rekord kluba otkako se takmiči u regionalnom takmičenju. Uspeh je još veći ako se ima u vidu da je tim Mega Leksa na ovom meču u proseku bio 7 godina mlađi od tima Tajfuna, 19.8 u odnosu na 26.8 godina domaće ekipe. Ni na ovoj utakmici za Megu nisu igrali povređeni Zagorac, Kaba i Samardžiski.

Dejan Milojević se odlučio za sledeću startnu petorku: Jaramaz, Luvavu-Kabaro, Simeunović, Nikolić i Janković. Prve poene na meču je postigao Janković uz pogođeno dodatno slobodno bacanje. Izabranici Dejana Milojevića su prikazali dobru odbranu na početku meča pa Mega posle 6 minuta vodi sa 4:11 uz raspoloženog Nikolu Jankovića koji je postigao 9 poena. Tajfun ne uspeva da odgovori na agresivnu igru u odbrani Mege pa je posle polaganja Ivanovića u kontri, rezultat posle prve četvrtine 7:17 uz 13 poena Jankovića.

DSC_0446 -3

Jaramaz pogađa trojku za +13 ali Tajfun odgovara serijom 6:0. Ipak, Mega ne dozvoljava preokret gostiju i u narednim minuta preko poena Ivanovića i Nikolića održava prednost. U drugoj polovini četvrtine usledio je novi nalet domaće ekipe pa je Milojević zatražio tajm-aut kod rezultata 21:26. Odmah u sledećem napadu Ivanović odlično pronalazi Jankovića a potom i Jaramaz upošljava istog saigrača za efektno zakucavanje u kontri. Ivanović trojkom u 19. minutu vraća dvocifrenu prednost Mega Leksu, 23:33 i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. Posle sjajnog prvog poluvremena Ivanovića u prošlom kolu protiv MZT-a kada je postigao 18 poena, danas je odličan bio Janković sa 19 poena uz 9 od 12 iz igre.

Nikolić trojkom otvara drugo poluvreme a potom i Ivanović pogađa oba slobodna bacanja za plus 15, 23:38. Ivanović i Janković nastavljaju sjajno da sarađuju za novo zakucavanje centra Mega Leksa. Posle skoka u napadu Tajfuna, Luvavu-Kabaro je efektno blokirao Zimića ali domaća ekipa u uspeva da pogodi 3 uzastopne trojke i smanjuje na 2 poena razlike, 41:43. Domaći propuštaju posle koša uz faul da izjednače a na poslednjih 10 minuta se posle rampe Simića pri šutu za tri Tajfuna odlazi sa 43:46.

Tajfun u 32. minutu stiže do prvog vođstva na meču, 50:48. Luvavu-Kabaro pogađa izuzetno važnu trojku a potom i Ivanović krade loptu uz polaganje za plus 1 za Megu, 52:53. Tajfun vezuje 2 koša pa se u poslednjih 5 minuta utakmice ulazi sa 56:53. Luvavu-Kabaro krade loptu i asistira Jaramazu za polaganje. Posle blokade Luvavua, Nikolić pogađa trojku za novo izjednačenje, 58:58. Jaramaz polaže uz kontakt za vođstvo, 60:62 u poslednjem minutu. Tajfun iz dva napada ne uspeva da postigne poene posle nove rampe Nikolića. Na 3.1 sekundu do kraja je fauliran Nikolić koji pogađa oba slobodna bacanja za novu pobedu Mege.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

Posle 7 kola, Mega Leks ima skor od 5 pobeda i 2 poraza. U narednom 8. kolu ABA lige, Mega 30.10. od 21 sat dočekuje Sutjesku.

Mega Leks: Simić, Aranitović 2 asistencije, Đoković, Jaramaz 12 poena i 4 skoka, Veljković, Ivanović 13 poena i 4 asistencije, Pavlović 1 poen i 5 skokova, Luvavu-Kabaro 5 poena, 4 skoka i 5 asistencija, Simeunović 3 skoka, Nikolić 10 poena, 3 skoka i 2 blokade, Janković 23 poena i 10 skokova.

Tajfun: Sebič S., Sebič M., Tomić, Držić 2, Čebular 20, Zimić 6, Bratož 11, Klark 2, Ponjavić 8, Drobnjak 5, Bolčina 2, Parker 4.

Ognjen Jaramaz:“Dobro smo otvorili utakmicu i imali 10 poena prednosti. Kontrolisali smo igru u prvom poluvremenu za razliku od drugog, gde smo pravili greške u napadu. Ipak, maksimumom u odbrani smo uspeli da dođemo do zaslužene pobede. Čestitam Tajfunu na igri, bila je sjajna atmosfera u hali ali čestitke i mojim saigračima na ovoj pobedi“.

Dejan Milojević:“Čestitam Tajfunu, veoma poštujem rad mog kolege na njihovoj klupi. Uz malu dozu sreće u nekim mečevima, mogli su da dođu i do boljeg skora u ABA ligi. Čestitam i mojim igračima, mlada su ekipa ali su igrali vrlo požrtvovano u odbrani, koja je postala naš zaštitni znak ove sezone i tako su nadomestili lošu napadačku igru i zasluženo došli do pobede. Nakon ovog meča nam dolazi Sutjeska i ja se nadam da ćemo nastaviti dobar niz“.