MEGA STALA NA KORAK OD PODVIGA U ZAGREBU

Košarkaši Mega Leksa su u poslednjoj četvrtini imali prednost od 6 poena protiv Cedevite ali nisu uspeli da dođu do podviga pošto je domaća ekipa serijom 11:0 preokrenula meč i došla do pobede 78:68 (21:17, 16:15, 13:21, 28:15). Mega je prekinula niz od 5 pobeda tako da je sa skorom 6-3 trenutno na deobi drugog mesta upravo sa Cedevitom. Osim duže povređenog Zagorca, meč je zbog bolesti preskočio i Pavlović dok je Kaba posle dužeg odsustva zbog povrede bio u sastavu ekipe ali nije ulazio u igru.

Mega je počela meč sa petorkom Jaramaz, Aranitović, Luvavu-Kabaro, Nikolić i Samardžiski. Dve rampe na samom početku meča od strane igrača Mega Leksa dok na drugom kraju terena Samardžiski pored poena, 2 puta uspeva sjajno da proigra Aranitovića i Luvavu-Kabaroa. Rezultat posle 3 minuta je 5:6. U narednim minutima su se ekipe smenjivale u vođstvu a Cedevita šutevima sa distance stiže do plus 4 na kraju prve četvtine, 21:17.

Mega loše počinje drugu četvrtinu pa domaći tim stiže do plus 8. Igrači Mege odgovaraju sa dobrom odbranom ali šut sa distance još uvek nije proradio pa Cedevita stiže do dvocifrene prednosti, 30:20. Seriju promašaja prekida Aranitović trojkom, Jaramaz sjajnim zakucavanjem posle ukradene lopte i Janković polaganjem na drugi obruč. Aranitović prvo krade loptu pa je u narednom napadu Cedevite sjajno blokirao Bilana. Trojkom Luvavu-Kabaroa, Mega Leks stiže na samo minus 1, 33:32. Slab finiš druge četvrtine igrača Mege i na odmor se odlazi sa 37:32 za Cedevitu.

aba_cedevita_mega9

Drugo poluvreme počinje serijom Mega Leksa 5:0 za nerešen rezultat, 37:37. Ipak, i pored odlične odbrane, Mega ne uspeva da pogodi nekoliko šuteva pa Cedevita odlazi na plus 5, 44:39 u 25. minutu utakmice. Seriju promašaja za 3 poena prekida Nikolić sa 2 trojke za minus 1 u 29. minutu, 48:47. Poenima Jankovića pod košem, Mega stiže do prednosti prvi put posle uvodnih minuta utakmice. Još jedna dobra odbrana Mega Leksa a u poslednjem napadu Luvavu-Kabaro uspeva da položi loptu za 50:53 na kraju 3. četvrtine.

Dobar start Mege na početku poslednje četvrtine koja poenima Ivanovića i Jankovića stiže do plus 6, 52:58. Luvavu-Kabaro vraća trojku Pulena i prednost od 6 poena. Posle toga je popustila odbrana Mega Leksa a Cedevita preko Babića i Pulena pravi seriju 11:0 za 68:63. Seriju prekida Janković zakucavanjem posle ukradene lopte Ivanovića ali je u narednom napadu promašio oba slobodna bacanja posle čega Babić pogađa ključnu trojku za Cedevitu koja na kraju stiže do pobede 78:68.

YouTube / ABA liga j.t.d. – via Iframely

Mega Leks u sledećem 10. kolu ABA lige 14. novembra od 19 sati u Sremskom Mitrovici dočekuje Cibonu.

Mega Leks: Simić, Aranitović 6, Đoković, Jaramaz 5 (4 asistencije), Veljković, Ivanović 9, Samardžiski 10 (7 skokova), Luvavu-Kabaro 20 (5 skokova), Kaba, Simeunović,  Nikolić 8 (4 skoka), Janković 10 (4 skoka).

Cedevita: Pulen 17, Vajt 11, Pilepić 5, Babić 18, Žganec 4, Musa, Bilan 8, Mazalin, Gordić, Arapović 15.

Dejan Milojević:„Čestitam Cedeviti na zasluženoj pobedi. Danas kada smo poveli i kada smo trebali da odigramo najbolju odbranu, mi smo odigrali najgoru. U poslednjoj četvrtini smo primili 28 poena. Kada su stali u zonu, mi smo je napadali samo šutem. Previše smo šutirali za 3 poena, čak 34 puta što nije odlika naše igre i tu leže razlozi našeg poraza. Okrećemo se utakmici sa Cibonom“.

Aleksandar Aranitović:„Znali smo kakva nas utakmica očekuje. Cedevita je u naletu, u Evroligi je dobila 2 meča na strani, Efes i Armani. Danas je presudila naša loša odbrana u ključnim trenucima i to što smo promašili neke otvorene šuteve. Sledi nam utakmica sa Cibonom koju ćemo pokušati da dobijemo“.