ODLIČAN START PRIPREMA MEGA LEKSA, DEKLASIRAN GABON!

Košarkaši Mega Leksa su ubedljivo trijumfovali u prvom pripremnom meču pošto je nacionalni tim Gabona savladan sa 100:41 (21:7, 26:13, 24:12, 29:19).

Najbolji u pobedi Mege je bio „veteran“ ove ekipe sa 22 godine starosti Danilo Nikolić sa 21 poenom, 12 skokova i 6 blokada (indeks 38). Istakli su se i Timote Luvavu sa 15 poena, 6 asistencija i 3 ukradene kao i Nikola Ivanović sa 14 poena i 3 asistencije. Rade Zagorac nije igrao na ovom meču zbog lakše povrede.

Trener Dejan Milojević je počeo meč sa petorkom Ivanović, Jaramaz, Luvavu, Nikolić i Kaba. Od starta je Milojević naredio agresivnu igru u odbrani a u napadu se na početku istakao Nikolić. Nekoliko dobrih odbrana je Megu odvelo sa 10:5 u sedmom minutu na 21:7 do kraja četvrtine, kada je Ivanović pogodio dve trojke.

Drugu četvrtinu je otvorio Jaramaz sa trojkom a nakon toga je usledila serija atraktivnih poteza. Prvo je Luvavu iza leđa asistirao Kabi za zakucavanje a nakon toga je sam Luvavu posle efektnog krosovera sjajno zakucao za 30:9 posle 13. minuta igre. Agresivnost u odbrani nije popuštala ni kad su u igru ušli igrači sa klupe a presing preko celog terena je naterao reprezentativce Gabona da u nekoliko navrata izgube loptu. Plodovi rada sa kondicionim trenerom Ćosićem su dali rezultate pa je u 16. minutu rezultat bio 43:15 a na odmor se otišlo sa 47:20.

U drugom poluvremenu je Nikolić nastavio sa odličnom igrom pogodivši dve trojke a potom je usledilo je još jedno odlično zakucavanje Kabe. Igrači sa klupe nisu popuštali pa je Mega do kraja meča samo uvećavala prednost. U finišu su se istakli Aranitović sa nekoliko odličnih asistencija i Veljković sa odličnom borbom u reketu.

Timska igra Mega Leksa je itekako bila vidljiva u ovom meču. Odnos u skokovima je bio 49-23, u asistencijama 26-7 a u blokadama 11-3, sve u korist Mege.

Naredni meč Mega Leks igra u utorak od 16.30 u Pioniru protiv reprezentacije Kine.

Mega Leks: Simić 3as, Musić 4p, Aranitović 11p, 7as, 4s, Nikolić 21p, 12sk, 6bl (indeks 38), Đoković 4p, Luvavu 15p, 6as, Jaramaz 9p, Simeunović 4p, 4sk, Pavlović 6p, 3ul, Kaba 4p, 5sk, Veljković 8p, 8sk, 2bl, Ivanović 14p.

Gabon: Ndong 5, Moukaga, Mayimba,  Essono, Boundou 1, Abessolo 5, Kobangoye 2, Nze Digondi 2, Reteno 2, Lasme, Obame 15, Fabre 4.