ISTORIJSKA POBEDA MEGA LEKSA!

Istorijsku pobedu Mega Leks zabeležio je u drugom kolu ABA lige u Sremskoj Mitrovici. Bio je ovo prvenac Mege u regionalnom takmičenju ove sezone i prvi trijumf u istoriji nad Partizanom. Iako silno oslabljeni neigranjem kapitena i najkorisnijeg igrača prvog kola ABA lige Radeta Zagorca, kao i pleja Nikole Ivanovića i već duže odsutnog francuskog internacionalca Kabe, izabranici Dejana Milojevića savladali su Partizan rezultatom 76:59.

Mega je aposlutno zasluženo stigla do trijumfa jer je vodila tokom čitavog meča, a Partizan je samo u dva navrata uspeo da izjednači rezultat. Pitanje pobednika definitivno je rešeno sredinom poslednje četvrtine kada je Mega serijom 11:0 stekla odlučujuću prednost. U odsustvu kapitena Zagorca ulogu lidera preuzeo je Timoti Luvavu-Kabaro koji je maestralno odradio svoj posao postigavši čak 27 poena uz pogođenih 6 trojki iz 9 pokušaja.

Da bi Mega mogla do istorijskog trijumfa nad Partizanom najavila je već na startu utakmice kada je uz četiri realizovane trojke iz isto toliko pokušaja stigla do dvocifrene prednosti (16:2). Vrlo borbeni su bili izabranici Dejana Milojevića, koji su i grešili u pojedinim trenucima, ali te greške su bili pre svega plod velike želje za pobedom.

6R0A9910

Mega je konstatnto održavala prednost pre svega zahvaljujući mnogo boljem skoku. Domaći košarkaši imali su čak 18 uhvaćenih lopti više, bili su vrlo požrtvovani u odbrani, a u napadu je blistao Timoti Luvavu.

Partizan je opasno pripretio u poslednjoj četvrtini kada je stigao do izjednačenja (53:53), Međutim, usledila je serija Mege od 11:0 koju je trojkom začinio Timoti Luvavu-Kabaro i time praktično osigurao trijumf svojoj ekipi.

Mega Leks – Partizan NIS 76:59 (18:11, 18:19, 17:18, 23:11)

Mega Leks: Simić, Aranitović 7, Đoković 2, Jaramaz 13, Veljković 1, Musić, Samardžiski 12, Pavlović, Luvavu-Kabaro 27 (6/9 za 3), Simeunović, Nikolić 6, Janković 8.

Partizan NIS: Cvetković 9, Aranitović, Marinković 13, Petrov, Vitkovac 4, Đumić 6, Koprivica, Perović 7, Magdevski 3, Glišić, Vrabac 13, Milutinović 4.