ČETVORICA IGRAČA MEGA LEKSA U POLUFINALU U20 EVROPSKOG PRVENSTVA!

Mlada reprezentacija Srbije se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina koje se održava u Linjanu (Italija) pošto je savladala Litvaniju sa 82:69 (17:13, 30:18, 15:24, 20:24). Srbija će se za finale boriti protiv reprezentacije Turske a meč se igra u subotu 18. jula od 21 čas.

Srbija je sjajnom igrom u prvom poluvremenu došla do prednosti 47:21 a posebno je bila impresivna druga četvrtina (30:8) kada je Litvanija pet minuta bila bez poena. U nastavku utakmice je Litvanija uspela da smanji razliku ali pobeda Srbije nije dolazila u pitanje.

Rade Zagorac je imao 10 poena i 3 asistencije a Ognjen Jaramaz 7 poena i 3 skoka.

Razloga za slavlje su imala i druga dva Megina reprezentativca. Francuska je bila ubedljiva protiv Češke sa 80:58 (22:21, 20:10, 23:15, 15:12). Za pobedu je bila ključna serija Francuza 11:0 sredinom druge četvrtine da bi protivnik potom bio dokrajčen početkom drugog poluvremena.

Alfa Kaba je za 8 minuta imao 8 poena dok je Timote Luvavu postigao 7 poena.

Francuska će u polufinalu igrati protiv Španije a meč se igra u subotu 18. jula od 18:45.