ZVEZDA BOLJA U PRVOM MEČU POLUFINALA!

Košarkaši Mega Leksa izgubili su u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige od Crvene zvezde u Pioniru rezultatom 109:80 (25:20, 33:20, 16:17, 35:23). Druga utakmica se igra već prekosutra, u ponedeljak od 18 časova u Sremskoj Mitrovici. Polufinale se igra na dve dobijene utakmice.

Najbolji u redovima Mega Leksa je bio Andrija Bojić sa 18 poena i 4 skoka za nepunih 17 minuta igre a pratio ga je Marko Kešelj sa 15 poena. Kod Crvene zvezde Maik Cirbes je postigao 18 poena uz 8 skokova.

Mega je počela meč sa standardnom petorkom Miljenović, Zagorac, Kešelj, Jokić i Šulović. Kešelj sa 7 poena i Miljenović sa 4 na početku drže Megu u igri pa je na sredini prvog perioda rezultat 11:11. Zvezdi prednost vraća Kalinić ali Kešelj trojkom ne dozvoljava odlepljivanje a u poslednjem minutu Zagorac upisuje 4 poena za 25:20 posle 10 minuta igre.

Početak druge četvrtine je protekao apsolutno u znaku Mege. Prvo Jokić u dva navrata ubacuje loptu u koš, nakon toga se Šulović baca u reklame ali uspeva da doda loptu do Zagorca koji u nastavku akcije, posle faula, uspeva efektno da zakuca loptu. Jokić potom blokira Tejića i asistencijom preko celog terena za Šulovića, Mega serijom 0:8 prelazi u vođstvo, 27:28. Zvezda uspeva da vrati vođstvo ali posle koša Kešelja za 40:35, stvari su krenule nizbrdo po Megu. Prvo je Kešelj doživeo ozbiljan pad pa je morao van igre. Srećom, u nastavku se pokazalo da povreda ipak nije ozbiljnije prirode. Zvezda pravi seriju 10:0 i odlepljuje se na plus 15. Na poluvreme se otišlo sa 58:40.

Posle dva minuta u drugom poluvremenu i plus 22 za Crvenu zvezdu, Milojević je odlučio da izmeni startnu petorku i odmori ih za naredni duel koji se igra već prekosutra. U nastavku se samo Miljenović vratio da odigra nekoliko minuta u poslednjem periodu. Rezervisti Mege se nisu predavali, a prednjačio je Bojić pa je krajem poslednjeg perioda minus bio smanjen na 15 poena razlike. Treća četvrtina je završena rezultatom 74:57.

U poslednjoj četvrtini se razigrao Bojić, koji je u jednom trenutku vezao 7 poena ali su košarkaši Crvene zvezde pogađali iz svih pozicija pa je na kraju bilo 109:80.

Mega Leks: Kešelj 15 poena, Veljković 2 poena, Miljenović 12 poena, Bojić 18 poena i 4 skoka, Jokić 5 poena, Šulović 2 poena, Vebster 8 poena i 5 asistencija, Simović 2 poena i 5 skokova, Zagorac 6 poena, Simeunović 3 poena i 6 skokova, Nikolić 7 poena.

Rade Zagorac:“Jako loše i bledo izdanje Mege. Igrali smo dobro 15 minuta ali nismo odgovorili na njihovu agresivnost. Pokušaćemo da se oporavimo i pružimo bolju igru u drugom meču. Čestitke Zvezdi na zasluženoj pobedi“.

Dejan Milojević:“Čestitke Zvezdi na apsolutno zasluženoj pobedi, u svakom segmentu igre su bili bolji. Utakmica je praktično bila gotova već u drugoj četvrtini. Imali smo katastrofalan pristup meču, samo 8 skokova u prvom poluvremenu uz skoro 60 primljenih poena. Ne može na takav način da se igra protiv Crvene zvezde. Nadam se da ćemo za dva dana biti dostojniji rival nego što smo to bili večeras“.