SJAJAN OTPOR MEGE I PORAZ OD ZVEZDE U UZBUDLJIVOM FINIŠU!

Košarkaši Mega Leksa su pružili sjajan otpor aktuelnom šampionu ABA lige i lideru na tabeli Superlige ali su na kraju poraženi od Crvene zvezde sa 86:90

Publika u hali PSC Pinki u Sremskoj Mitrovici je imala priliku da gleda sjajan meč u kome je Mega imala šansu za pobedu do poslednjeg minuta igre ali su na kraju gosti ostali neporaženi. Mega  Leks ima skor 4-4 posle 8 kola dok je Crvena zvezda zabeležila sve pobede.

Dejan Milojević se odlučio da meč počne sa petorkom Miljenović, Zagorac, Krstić, Jokić i Šulović dok Kešelj i Musli nisu bili u mogućnosti da pomognu ekipi na ovom meču. Na početku se je viđena izjednačena igra a Šulović otvara meč sa trojkom i košem iz igre. Jokić sa dve trojke dovodi Megu u vođstvo 13:11. Ubrzo po ulasku u igru se povredio Nikolić ali se ipak vratio u nastavku utakmice. Odlična odbrana Mege je krunisana Vebsterovim poenima sa za 23:15 na kraju prvih 10 minuta.

Druga četvrtina kreće odlično za Mega Leks pa je posle poena Vebstera bilo 30:19. Zvezda odgovara sa dva koša ali Zagorac pogađa ispod ruke Marjanovića. Crvena zvezda je krenula da pogađa šuteve ali Mega ipak nije prepustila vođstvo pa se na poluvreme otišlo sa 46:40 posle trojke Jaramaza.

Drugo poluvreme je počelo sa izjednačenom igrom a onda su gosti pogodili nekoliko trojki međutim, igrači Mega Leksa su odgovorili a vrlo precizan je bio i Vebster. U poslednjih 10 minuta se ušlo sa rezultatom 71:65.

Zvezda je krenula silovito u poslednjoj četvrtini ali je Mega trojkama Jokića i Nikolića uspela da ode na plus 8, 80:72 na nešto više od 5 minuta do kraja. Zvezda odgovara i preko Dangubića stiže do izjednačenja. Šulović je fauliran posle dva skoka u napadu i pogađa jedno slobodno bacanje. Cirbes je potom bio precizan oba puta ali Jokić pod košem vraća prednost,  83:82. Marjanović je fauliran i pogađa oba slobodna bacanja, Mega ne uspeva da dođe do koša a potom i Dženkins pogađa iz teške pozicije za plus 3 za goste, 85:88 na 34 sekunde do kraja. Vebster u narednom napadu nije uspeo da pogodi trojku, gosti stižu do lopte i sa linije slobodnih bacanja obezbeđuju pobedu.

Mega Leks: Krstić 4 poena i 6 skokova, Đoković, Jaramaz 6 poena, Veljković, Miljenović 12 poena i 8 asistencija, Bojić, Jokić 17 poena i 8 skokova, Šulović 10 poena i 5 skokova, Vebster 22 poena, Zagorac 9 poena i 4 skoka, Simeunović, Nikolić 6 poena i 4 skoka.

U redovima Crvene zvezde najbolji su bili Boban Marjanović sa 20 poena i 7 skokova i Čarls Dženkins sa 16 poena.

Mega Leks u narednom meču dočekuje Partizan. Utakmica je zakazana za subotu 23. maja od 17:45.

Dejan Milojević:“Čestitam Zvezdi, kvalitetniji su tim. Marjanovića i Vilijamsa nismo mogli da zaustavimo i onda je i Dženkins praktično pogodio koš za pobedu. Podigli smo igru i nadam se da ćemo tako da nastavimo. Čim smo dosli u situaciju da dobijemo Zvezdu do poslednjih 30 sekundi, verujem da tako možemo da dođemo do pobeda koje bi značile plasman u ABA ligu i naredne sezone“.

Nenad Šulovic:„Čestitam svojoj ekipi na borbenosti. Grizli smo do kraja i bili požrtvovani ali nažalost, to nije bilo dovoljno za pobedu. Čestitam i Zvezdi na pobedi a svojoj ekipi želim da nastavi u ovom ritmu i verujem da ćemo tako doći do pobeda u narednim mečevima“.