POBEDA MEGA LEKSA ZA KRAJ ABA LIGE!

Vrlo težak meč u završnici ABA lige. Utakmica između Mega Leksa i Igokee završena je rezultatom 100:96.

Vrlo neizvestan meč do samog kraja. Mega je odlično otvorila utakmicu, ali je nesmotreno dopustila da se Igokea rezultatski  približi, a u nekim trenucima i povede. Sve do četiri minuta pre kraja Igokea je vodila pri rezultatu 88:89, ali je tim Dejana Milojevića uspeo da skupi svoje redove i ostvari pobedu.

U timu iz Sremske Mitrovice najbolji su bili Jokić sa  28 poena i 15 skokova, Zagorac sa 16 poena i Miljenović sa 8 poena i 9 asistencija.

Nikola Jokić:

,,Bila je ovo teška utakmica. U prvoj četvrtini smo vodili 5 – 6 poena, ali smo i šutirali sjajno. Ovo je bila odlična partija, sad nas čeka Superliga, u kojoj se nadam boljem plasmanu nego prošle sezone.’’

Trener Mega Leksa, Dejan Milojević:

,,Ovo je bila jako lepa utakmica za publiku, ali ne i za mene. Veliki  je uspeh kada protivnik šutira sedamnaest  trojki, a mi pobedimo. To je stvarno veliki uspeh. Igokea je podigla igru na viši nivo i čitava ekipa je dobro šutirala. Ušli smo u naš ritam i igrali za koš više. Dali smo 100 poena, a to nije nimalo lako. Želim im sve najbolje u nastavku sezone, a mi se okrećemo ka Superligi, u kojoj se nadamo što boljem plasmanu.’’