NEZADRŽIVI JOKIĆ, MEGA U ABA LIGI I NAREDNE SEZONE!

Košarkaši Mega Leksa su ostvarili sigurnu pobedu nad FMP-om 96:82 (26:14, 28:27, 27:18, 15:23) čime je ostvaren plasman u ABA ligu, što je bio primaran cilj ove sezone. Najbolji u redovima Mege je bio Nikola Jokić sa 34 poena i 12 skokova za ukupan indeks korisnosti 52 za 28 minuta na parketu!

Sa ovom pobedom je Mega došla do skora 7-5 čime je na četvrtoj poziciji stekla dve nedostižne pobede prednosti nad Vojvodinom.

Milojević je počeo meč sa standardnom petorkom Miljenović, Zagorac, Kešelj, Šulović i Jokić. Centarski par otvara meč poenima ali uzvraća FMP sa 5 poena. Nakon toga je usledilo nekoliko koševa pod faulom Jokića i Kešelja pa je bilo 15:9 posle 5 minuta. FMP odgovara ali Vebster i Zagorac odvode Megu na sigurnih 26:14 posle prve četvrtine.

Drugi period počinje koševima Jokića (trojka) i Miljenovića (5 poena) za 34:20. FMP uspeva da odgovori i da smanji na 38:28. Jokić hvata nekoliko lopti u napadu i sa linije slobodnih bacanja održava prednost Mege. Kešelj sa 5 poena u poslednjem minutu dovodi Megu do 54:41.

Jokić je podelio dve asistencije na početku drugog poluvremena od čega je druga bila preko celog terena za Miljenovića. Vebster trojkom dovodi Megu do plus 23 (69:46) sredinom treće četvrtine. U finišu prvo Zagorac odlično ostavlja Jokića samog pod košem a potom se Jokić sjajno snalazi i iz odbojke pod faulom pogađa koš, čime je vezao 9 poena za plus 24, 79:55. Nakon tri četvrtine rezultat je bio 81:59.

Poslednja četvrtina je počela sa dve odlične asistencije Šulovića, prva za utrčavanje Kešelja a druga odlično spuštena lopta za zakucavanje Jokića. Vebster pogađa koš u poslednjoj sekundi napada nakon čega je Milojević polako počeo da uvodi rezerviste. Do kraja meča je FMP uspeo da smanji rezultat za konačnih 96:82.

U poslednjem 14. kolu Superlige, Mega Leks gostuje u Novom Sadu protiv Vojvodine a meč se igra u četvrtak od 20 časova.

Mega Leks: Kešelj 16 poena, Krstić 5 poena, Jaramaz 3 poena, Veljković, Miljenović 9 poena i 6 asistencija, Bojić, Jokić 34 poena, 12 skokova i 4 asistencije (indeks 52), Šulović 10 poena i 6 asistencija, Vebster 14 poena i 4 asistencije, Simović 4 skoka, Zagorac 6 poena, Nikolić.

Nikola Jokić:“Čestitam mojoj ekipi, i treću godinu zaredom Mega Leks će igrati ABA ligu. Čestitke i FMP-u na fer i korektnoj borbi. Od starta smo imali veliku želju i borbenost. Nismo pogađali od samog starta ali se kasnije sve otvorilo i uz dobru energiju smo došli do pobede“.

Dejan Milojević:“Bitna pobeda za nas. Ostvarili smo osnovni cilj kluba, da i naredne sezone igramo ABA ligu. Dobra reakcija ekipe nakon poraza od Metalca, pošto smo pobedili u tri teške utakmice. FMP je neugodna ekipa koja kada im se otvori, može svakog da dobije. Pribojavao sam se da ih na startu ne razigramo ali smo odigrali agresivno i brzo. Otišli smo na 10 poena razlike i posle toga smo je održavali. Duga je ovo sezona ali daleko da je sve gotovo. Imamo najviše moguće ambicije u plej-ofu. Igraćemo najverovatnije protiv Crvene zvezde koja je favorit ali protiv koje smo ove sezone igrali tri utakmice na jednu loptu. Nadam se da će sreća sada da bude na našoj strani“.