MEGA UBEDLJIVA PROTIV TAMIŠA!

Košarkaši Mega Leksa su ubedljivo slavili protiv Tamiša sa 90:68 (21:16, 28:18, 22:18, 19:16) u meču 11. kola Superlige.

Posle tri vezana poraza u ligi, Mega je pružila dobru partiju i gostima iz Pančeva nije pružila ni najmanju šansu za iznenađenje. Trener Dejan Milojević je na ovom meču pružio šansu svim igračima a čini se da su rezervisti opravdali poverenje.

Mega je počela meč sa standardnom petorkom Miljenović, Zagorac, Kešelj, Šulović i Jokić. Na početku su obe ekipe bile precizne pa je posle 4 minuta bilo 10:10. Nakon toga je Mega pojačala u odbrani i preko Jokića i Šulovića otišla na 21:16 na kraju prve četvrtine.

Drugu četvrtinu otvara Vebster sa 5 poena za prvo dvocifreno vođstvo 26:16. Nakon toga je Mega krenula da se odvaja sa nekoliko lakih poena u kontri. Dobra odbrana je dala rezultate pa je Mega otišla na 40:24. Šulović se na plus 13 baca na parket za jednu loptu i sa zemlje dodaje Kešelju za nove lake poene. Veljković završava prvo poluvreme sa 4 poena za 49:34.

U drugom poluvremenu se Mega Leks odvojio na 24 poena prednosti (62:38) poenima Zagorca, Jokića i Kešelja i praktično rešio meč. Krstić i Vebster u pogađaju šuteve za tri poena i odvode Megu na +29. Jaramaz i Simović dobro koriste minutažu, prvi sa nekoliko ukradenih lopti i asistencija, Simović sa dobrom igrom u odbrani kao i Veljković sa nekoliko blokada. Do kraja meča je Tamiš uspeo da smanji na 22 poena razlike za konačnih 90:68.

U Mega Leksu je Nikola Jokić imao 18 poena i 16 skokova (indeks 41) dok su Marko Kešelj i Kori Vebster postigli po 13 poena. Kod gostiju je najbolji bio Vuk Ivanović sa 18 poena i 11 skokova.

Mega Leks posle 11 kola ima skor 5-6 dok je Tamiš ostao na jednoj pobedi.

Mega Leks: Kešelj 13 poena, Krstić 11 poena, Jaramaz 7 poena, 5 asistencija i 3 ukradene, Veljković 6 poena, Miljenović 3 poena i 4 asistencije, Bojić 2 poena, Jokić 18 poena, 16 skokova i 5 asistencije, Šulović 6 poena i 4 asistencije, Vebster 13 poena, Simović 4 poena i 6 skokova, Zagorac 7 poena, Nikolić.

Dejan Milojević:“Zadovoljan sam reakcijom posle poraza u prethodnim mečevima. Sve je u našim rukama. Ako pobedimo sve mečeve do kraja, ispunićemo cilj i igrati ABA ligu i naredne godine“.

Milenko Veljković:“Veoma bitna pobeda posle 3 poraza u kojima smo izgubili mnogo energije. Sve ciljeve koje nam je trener postavio pred ovu utakmicu smo ispunili. Moramo da nastavimo ovako i do kraja da pobedimo u svim mečevima“.