ENISEY KRASNOYARSK OSVOJIO MEGA KUP 2014!

Borba za treće mesto između Mege i Budućnosti, završena je rezultatom 88:90. Gledajući po četvrtinama 27:30, 20:18, 17:22, 24:20. Utakmica je bila veoma neizvesna do samog kraja, što i sam rezultat govori. Odličnom igrom u gostujućem timu posebno su se istakli Dašić sa ostvarenih 17 poena, Planinić takođe sa 17, Subotić sa 11 i Reynolds sa 12, dok su u domaćem timu to bili Krstić sa 16 poena, Marelja sa 12, Miljenović sa 21 i Bojić sa 17 poena.

U meču za prvo mesto borile su se ekipe Eniseya i Pinar Karsiyake. Meč je završen rezultatom 71-69, po četvrtinama 11:23, 23:12, 20:14 i 17:19. Koš u poslednjoj sekundi odlučio je pobednika ovog meča. Pre svega odlična odbrana i jedne i druge ekipe. Vrlo dobru igru u pobedničkom timu pokazali su Lešić sa 13, White sa 11 i Kikanović sa 12 poena.U timu Karsiyake najbolji su bili Palacios sa 13, Hersek sa 10, Strawberry sa 11 i Dibler sa 13 poena.

Za MVP-a Kupa proglašen je igrač Enisey-a Elmedin Kikanović koji je prvog dana Kupa dominirao sa 18 poena, dok je drugog dana postigao 12 poena.