BEZ POBEDE U PRVOM KOLU SUPERLIGE SRBIJE!

U prvom meču prvog kola Superlige Srbije, Mega Leks je doživeo poraz. Utakmica između Crvene Zvezde i Mega Leksa završena je rezultatom 107:83, po četvrtinama 28:26, 27:21, 28:22 i 24:14.

Košarkaši Zvezde dočekali su Mega Leks bez podrške navijača, zbog kazne izrečene nakon poslednje utakmice prošlogodišnjeg finala domaćeg plej-ofa.

Tim Dejana Milojevića se odlično držao sve do 26. minuta, kada je zaostatak iznosio samo dva poena. Međutim, Kalinić i Dženkins  su preuzeli stvar u svoje ruke i trojkama pokrenuli Zvezdu, koja je do samog kraja meča ostala koncentrisana i ostvarila ubedljivu pobedu.

Za Megu je Marko Kešelj ubacio 22 poena, Nenad Miljenović zabeležio je 19 poena, 4 skoka i 6 asistencija, dok je Nikola Jokić imao 13 poena i 8 skokova.

U drugom kolu Mega igra sa Partizanom u Beogradu, dok Zvezda gostuje Metalcu u Valjevu.