ZVEZDA OSVOJILA MEGA VIZURA KUP!

Odluka čelnih ljudi KK Mega Vizura da svoje utakmice ABA i Super lige Srbije igraju u Smederevu pokazala se kao pun pogodak. Završnicu trećeg po redu Mega Vizura Kupa u Dvorani Smederevo pratilo je više od 1500 gledalaca.

U utakmici za treće mesto ruski Jenisej koji sa klupe vodi naš stručnjak Stevan Karadžić, posle dodatnih pet minuta slavio je nad turskim Turk Telekomom hrvatskog stručnjaka Josipa Vrankovića. U regularnom delu utakmice bilo je 79:79, a u dodatnih pet minuta košarkaši Jeniseja su ubacili 88,  a Tunčeri, Bogdanović i ostali 86 poena.

Finale između dvostrukog osvajača trofeja, košarkaša Zvezde i domaćina Mega Vizure opravdalo je očekivanja. Obe ekipe prikazale su brzu i na momente egzibicionu igru u kojoj su prednjačili Zvezdini Amerikanci Šilb, Nelson i Dženkins. Utakmicu su bolje otvorili crveno – beli. Izabranici Dejana Milojevića dugo nisu uspevali da nađu put do koša Crvene zvezde jer je u reketu carovao dojučerašnji igrač Mega Vizure Boban Marjanović. Posle prvih deset minuta ubedljivih +13 na strani crveno belih 14:27. Drugh deset minuta protekli su u znaku  iskusnog Varde, Jokića, Dangubića i Lukovića. Odličnom igrom u odbrani i efikasnom u napadu košarkaši Mege su uzvratili istom merom i na veliki odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom 45:45.

U nastavku meča prva se odlepila Crvena zvezda koja je na ovoj utakmici imala nešto veću podršku sa tribina. Igrači Mega Vizure nisu se predavali i uspevali su da održe priključak sve do poslednja dva-tri minuta. Tada  na šest koševa zaostatka  nisu uspeli da realizuju četiri napada i slavlje crveno-belih moglo je da počne. Kada se sirena oglasila poslednji put na semaforu je pisalo Crvena zvezda 80, Mega Vizura 76.

Najefikasniji igrač u pobedničkoj ekipi bio je Blejk Šilb sa 16 pogodaka. On je izabran i za najboljeg igrača finalne utakmice. Njemu je nagradu uručio Mojises Kohen, iz kompanije October.                                         .

Osim njega istakli su se Nelson sa 14, Marjanović sa 13 i Dženkins sa 12 pogodaka. U poraženom sastavu najbolji utisak ostavio je Nikola Jokić sa 21 i Ratko Varda sa 19 pogodaka. Dvocifren učinak ostvarili su još Miljenović i Radović sa 10 odnosno 11 koševa.

Pehar namenjen osvajaču kupa kapitenu Crvene zvezde Marku Simonoviću uručila je gradonačelnica Smedereva dr Jasna Avramović.

Mega Vizura – Crvena zvezda Telekom 76:80 (14:27, 31:18, 15:23, 16:12)

Mega Vizura: Reljić 1, Dangubić 8, Đoković, Miljenović 10, Luković 6, Radović 11, Tijanić, Veljković, Jokić 21, Varda 19.

Crvena zvezda Telekom: Rebić 5, Gudurić, Mitrović 10, Lazić 3, Simonović 5, Marjanović 13, Savović, Ristić 2, Đukanović, Nelson 14, Dženkins 12, Šilb 16.

Kompletnu statistiku možete pogledati ovde.