PRVA POBEDA MEGA VIZURE!

Trijumf Mega Vizure u pravi čas. Do prve pobede u regionalnoj ligi izabranici Dejana Milojevića stigli su posle odlične igre u drugih 20 minuta utakmice 4. kola ABA lige sa Krkom iz Novog Mesta. Slovenačka ekipa došla je u Smederevo sa željom da pobedom nad Megom potvrdi da prošlonedeljni trijumf nad Partizanom nije bio slučajnost. Pokušavali su gosti na sve načine, kao i njihov trener Alekasandar Džikić,  da se iz Smedereva vrate sa dva boda ali su na kraju teren napustili pognutih glava. Koliko je gostima teško pao poraz potvrđuje činjenica da se samo Aleksandar Džikić pojavio na konferenciji za novinare.

Krka je posle rezultatske klackalice u prvih deset minuta prva stigla do opipljivije prednosti zahvaljujući kapitenu Muriću i Hukiću. Za razliku od prethodnih mečeva, košarkaši Mege nisu psihički pali već su uvek uspevali da se vrate iz rezultatskog minusa. Velika borbenost i želja za pobedom isplatila se u poslednih deset minuta kada su goste zaustavili na samo sedam poena. Kada je Krstić ubacio trojku za vođstvo 76:73, a nakon toga bio precizan sa linije penala bilo je jasno da bodovi ostaju u Smederevu.

Utakmicu jeste odlučio Krstić, ali su najbolji pojedinci u ekipi Dejana Milojevića bili Radović sa 19 poena, Miljenović sa 14 (6 asistencija) i Varda sa 13 pogodaka. Zapažen učinak imao je i Vasa Micić sa devet pogodaka uz šest asistencija. U ekipi iz Novog Mesta Murić je postigao 21 koš, a po 11 Hukić i Klobučar.

Igrač sa najviše poena u Mega Vizuri bio je Nemanja Radović, obrativši se novinarima rekao je: “ Sigurno da je bilo vrlo teško da se podignemo posle tri poraza. Raduje podatak da smo odigrali fenomenalnu odbranu u drugom poluvremenu. Primili smo samo sedam poena u poslednjoj četvrtini i to je bio ključ pobede.“

DEJAN MILOJEVIĆ

„Igrali smo dobro u odbrani ali je Krka odlično šutirala u prvom poluvremenu. Mislim da su od prvih 6 šuteva pogodili pet. Drago mi je što igrači nisu gubili samopouzdanje kada je Krka vodila. Uspevali smo da se vratimo svaki put i da u drugom poluvremenu odigramo odlično u odbrani protiv ekipe koja je dobila Partizan u prošlom kolu. Mislim da je ova pobeda vrlo značajna za samopouzdanje moje ekipe.  Nismo imali sreće sa žrebom, ali mislim da će sada biti mnogo lakše. Drago mi je što je na kraju Krstić imao hrabrosti da reši utakmicu. Mi smo ekipa koja nije navikla da gubi i zato sam se plašio posle tri vezana poraza. Sledi nam Zadar koji je vrlo nezgodan na svom terenu. Moramo da ponovimo ovakvu igru ako želimo da se nadamo nečemu.“

ALEKSANDAR DŽIKIĆ

„Posle pobede u prošlom kolu očiglednio da smo večeras igrali kako nije trebalo. Primili smo 43 poena u prvom poluvremenu i to nije naš stil igre. Nisam zadovoljan kako smo igrali u poslednjoj četvrtini kada smo u napadu birali loša rešenja. Analiziraćemo utakmicu i videti gde smo grešili. Propustili smo lepu priliku da potvrdimo pobedu iz prošlog kola ali prvenstvo je dugo i ima još mnogo da se igra.“

Kompletnu statistiku možete pogledati ovde.