KRKA SAVLADALA MEGU U XVII KOLU ABA LIGE

Jedanaesti poraz Mega Vizure od početka sezone. Ekipa iz Novog Mesta savladala je goste rezultatom 80:65, po četvrtinama 19:12, 23:20, 11:13, 27:20.

U XVII kolu ABA lige Mega nije uspela da nametne svoj ritam igre, dozvolila je da ekipa Krke tokom cele utakmice ima kontrolu nad igrom. Na poluvremenu Krka je imala prednost od 10 poena.  Slična situacija se nastavila i u drugom poluvremenu, Mega je slabo igrala pod košem, a prednost Krke je varirala između sedam i deset poena.

U timu gostiju najefikasniji bili su Jokić sa 18 poena, Micić 15 i Milovanović sa 11. Dok su na drugoj strani najbolji bili Murić sa 23 poena i Klobučar sa 21.

Krka: Lapornik 4, Kastrati 7, Rojc 3,Bečirovič, Murić 23, Pavič, Buker 3, Pajić, Hukić 5, Bolčina 8, Buljan 6, Klobučar 21.

Mega Vizura: Dangubić 4, Đoković, Avramović 2, Micić 15, Luković 6, Radović 6, Miljenović 2, Jokić 18, Tijanić 1, Milovanović 11.

Nakon utakmice Dejan Milojević, trener Mega Vizure izjavio je:

“ Čestitam ekipi Krke na pobedi, igrali su vrlo agresivnu odbranu. Mi smo loše igrali, puno smo grešili, promašivali smo čiste zicere. Protiv Krke, kojoj ja želim sve najlepše u budućnosti, ne možeš na ovaj način da igraš.“