SJAJNI PECARSKI PONOVO VODIO SRBIJU DO POBEDE!

Kadeti Srbije su uspešno započeli drugu fazu Evropskog prvenstva za igrače do 16 godina koje se održava u Kaunasu (Litvanija), pošto su savladali Francusku sa 69:62 (21:13, 17:18, 12:20, 19:11).

Ponovo je najbolji igrač bio Marko Pecarski koji je imao 19 poena, 12 skokova, 5 asistencija i 2 blokade. Posebno se istakao u poslednjem minutu, gde je na plus dva za Srbiju, vezao 5 poena uz odličnu odbranu. Aleksa Matić je imao 5 poena i 3 skoka.

Srbija je, predvođena Pecarskim, odlično igrala u prvom poluvremenu, gde je imala maksimalnih 12 poena prednosti (38:26) ali su Francuzi mini serijom 5:0 otišli na odmor sa minus 7, 38:31.

Francuzi preokreću rezultat u drugom poluvremenu ali se Srbija nije dala pa je u 35. minutu imala plus 7, 60:53. Francuska pravi seriju 9:0 i vodi sa 60:62 na dva minuta do kraja. Usledio je furiozan finiš Srbije i serija 9:0, gde se posebno istakao Pecarski ključnim pogotkom uz faul za plus 5 pa su srpski kadeti zasluženo slavili.

Srbija se u utorak od 13 časova sastaje sa Hrvatskom u okviru drugog kola druge faze takmičenja.