JUNIORI MEGA LEKSA DRUGU UTAKMICU SUPERLIGE ZAVRŠILI PORAZOM OD NIBAKA!

Juniorska  Liga Srbije, Play off,  2 kolo

KK Mega Leks – KK Nibak

78:86 (23:20, 22:27, 18:15, 15:24)

Videlo se od početka da će to biti bespoštedna borba. Kvalitetna ekipa Nibaka je došla rešena da se nadigrava, po mogućstvu i pobedi što im je konačno i uspelo. Prva četvrtina je protekla u kontinuiranom vođstvu Mege, koja je uspevala da nametne svoj ritam. Zahvaljujući skoku, pre svega Janketića i sigurnoj realiizaciji, došlo se do rezultata 23:20 za domaću ekipu. Da je ekipa Nibaka čvrsta i pre svega fokusirana i uspešna u šutu za tri poena videlo se već u drugoj četvrtini koju gosti dobijaju sa 27:22. Blaga prednost za goste na poluvremenu 47:45. U treću četvrtinu domaća ekipa ambiciozno ulazi sa željom da stekne što veću prednost. Gosti žive od šuta ali i od grešaka domaće ekipe i na kraju trećeg perioda je bio jedan poen prednosti za Megu. Zadnju četvrtinu odlikuje strpljiva igra gostiju, dosta nervoze u završnici napada i prevelika želja da se ostvari zeljeni rezultat i gosti zasluženo stiču prednost za konačnih 86:78 u svoju korist. Najbolji pojedinac kod domaćih, kao i na celom meču je bio Vulikić sa postignutih 17 poena, ind. 27, pratili su ga Čabrilo sa 14 poena, Savković i Milićević sa po 11 poena i Grušanović sa 8, a kod gostiju Surlić je postigao 23, Spasov 17, dok su Kiković i Ivanović imali po 12 poena.